דרכי הגעה משדה התעופה של דבלין לעיר

דרכי הגעה משדה התעופה של דבלין לעיר

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

דרכי הגעה משדה התעופה של דבלין לעיר

הדרך הזולה, המהירה והמשתלמת ביותר

נמל התעופה של דבלין הוא שער הכניסה הבינלאומי למבקרים בעיר הבירה של אירלנד. בין אם אתם נוסעים למטרות עסקים או לטיול מהנה, תרצו ודאי להגיע משדה התעופה למרכז העיר בדרך המהירה, הנוחה והמשתלמת ביותר. בשביל זה אנחנו כאן. במאמר זה, נסקור את אפשרויות התחבורה השונות הזמינות משדה התעופה של דבלין למרכז העיר- מוניות, אוטובוסים, הסעה פרטית והשכרת רכב.

מונית:

מוניות הן אחת הדרכים הנוחות ביותר לנסוע מנמל התעופה של דבלין למרכז העיר. תחנות המוניות נמצאות ממש מחוץ ליציאות הטרמינל של שדה התעופה. לרוב המוניות בעיר תוכלו לשלם גם במוזמן וגם באשראי, וניתן להזמין מוניות מראש באינטרנט. שימו לב כי בשעות השיא ביום ובסופי השבוע התור בתחנת המוניות עלול להיות ארוך ומומלץ להזמין מראש את המונית.

מחיר: המחיר הממוצע בכיוון אחד למרכז העיר נע בין 25-30 אירו, אך הדבר משתנה כמובן בהתאם לשעה ביום למצב התנועה בעיר

זמן נסיעה: הנסיעה משדה התעופה לעיר תיקח בין 20-30 דקות, תלוי בתנועה.

אוטובוס:

את נמל התעופה של דבלין משרתים מספר קווי אוטובוס שמציעים דרך חסכונית להגיע משדה התעופה למרכז העיר ולהיפך. את כרטיסי האוטובוס ניתן להזמין מראש באתר האינטרנט של חברות האוטובוס, בשדה התעופה עצמו או בתוך האוטובוס.

Aircoach:

הקו הפופולארי מנמל התעופה של דבלין למרכז העיר הוא קו מספר 700 של חברת Aircoach. קו אוטובוס זה מחבר את שדה התעופה למרכז העיר, והוא פועל 24 שעות בתדירות גבוהה. 

הקו פועל כל 15 דקות בין השעות 3:15 עד 23:55, וכל 30 דקות מחוץ לשעות אלו.

מחיר קו 700 של Aircoach: המחיר הינו 8 אירו משדה התעופה למרכז העיר, 9 אירו ממרכז העיר לשדה התעופה.

זמן הנסיעה: כ-25-45 דקות, תלוי בתנועה ובתחנת הירידה שלכם.

Airlink Express:

קו ה-Airlink Express מחבר את שדה התעופה למרכז העיר- לתחנת Busáras (תחנת האוטובוס המרכזית בעיר), תחנת הרכבת קונולי (Connolly Train Station) ותחנת הרכבת Heuston Station. כמו כן הקו עוצר בתחנות רבות במרכז העיר ומגיע בסמוך למלונות פופולאריים רבים. 

מחיר ה-Airlink Express: המחיר הינו 7 אירו לכיוון

זמן הנסיעה: כ-30-45 דקות, תלוי בתנועה ובתחנת הירידה שלכם.

אוטובוס דבלין (Dublin Bus)

אפשרות נוספת היא אוטובוס דבלין (Dublin Bus), חברת אוטובוסים המפעילה מספר קווים משדה התעופה למרכז העיר, ביניהם קווים מספר 16, 41 ו-33. שימו לב כי אפשרות זו היא הזולה ביותר, אך זמן הנסיעה הוא הארוך ביותר וכן מספר המזוודות שניתן לאחסן בתא המטען של האוטובוס מוגבל.

מחיר ה- Dublin Bus:המחיר הינו 3.3 אירו לכיוון

זמן הנסיעה: עד שעה, תלוי בתחנה בה תרדו ובמצב התנועה בכבישים.

הסעה פרטית:

אלו המחפשים חוויה יוקרתית ואישית, יוכלו למצוא שירותי הסעה פרטיים שישמחו ללוות אתכם מטרמינל ההגעה ועד מקום הלינה שלכם.

מחיר: המחירים של ההסעות הפרטיות משתנים בהתאם לסוג הרכב ורמת השירות שתבחרו, אך צפו לשלם למעלה מ-30 אירו עבור נסיעה בכיוון אחד למרכז העיר.

זמן הנסיעה: כ-20 דקות למרכז העיר, תלוי בתנועה.

השכרת רכב:

השכרת רכב יכולה להיות אופציה נוחה עבור אלו שמתכננים לצאת מהעיר דבלין ולחקור את אירלנד על עריה השונות והטבע הפראי שלה. 

בשדה התעופה של דבלין תוכלו למצוא חברות השכרת רכב רבות, ביניהן מותגים מוכרים כמו Hertz, Avis ו-Europcar, לצד חברות מקומיות כמו Dooley Car Rentals ו-Irish Car Rentals. 

את הזמנת הרכב מומלץ לעשות באתר האינטרנט של החברות לפני הנסיעה. ככל שתזמינו מוקדם יותר תבטיחו מלאי רכבים רחב יותר ומחירים משתלמים יותר. כדי למצוא את הדילים הטובים ביותר, השוו מחירים בין מספר סוכנויות השכרה.

שימו לב כי בעת השכרת הרכב תצטרכו לרכוש כיסוי ביטוח. רוב חברות ההשכרה מציעות חבילה בסיסית המכסה נזק קל לרכב, אך הדבר עלול להיות כרוך בהשתתפות עצמית גבוהה. מומלץ לרכוש את כיסוי הביטוח המלא בכדי להבטיח חווית טיול שקטה ומבוטחת. 

חשוב לדעת כי סוכנויות השכרה עשויות לגבות עמלות נוספות עבור נהגים נוספים, מכשירי GPS או מושבי בטיחות לילדים. מומלץ לברר לגבי עמלות אלה בעת הזמנת הרכב.

נהיגה באירלנד היא ללא ספק חוויה ייחודית, שכן הנהיגה בצד שמאל של הכביש. הנהיגה במדינה נחשבת לנוחה ובטוחה יחסית. 

בנהיגה באזורים כפריים, שימו לב לכבישים הצרים והמפותלים. היו מוכנים למפגשים מזדמנים עם בעלי חיים בכבישים, ותמיד כמובן תנו להם זכות קדימה. כמו כן במדינה ישנם מספר כבישי אגרה, ותצטרכו לשלם כדי לנסוע בהם.

אם תחליטו להישאר בעיר דבלין ולא לצאת ממנה, עדיף להימנע מהשכרת רכב שכן עלות השכרת רכב תהיה גבוהה מעלות אוטובוס\ מונית לעיר, וכן ההתניידות בתוך דבלין עדיפה בתחבורה ציבורית או בצורה רגלית. 

מחיר השכרת רכב: החל מ-20 אירו ליום עבור רכב בסיסי וביטוח בסיסי.

זמן הנסיעה: כ-20 דקות למרכז העיר, תלוי בתנועה.

לסיכום: הדרך המהירה, הדרך המשתלמת והדרך הזולה:

הדרך הזולה ביותר: אוטובוס ציבורי

נסיעה באוטובוס ציבורי היא האפשרות המשתלמת ביותר לנסיעה מנמל התעופה של דבלין למרכז העיר. אוטובוס דבלין מפעיל מספר קווים- ביניהם קווים 16, 41 ו-33 , המחברים את שדה התעופה עם יעדים שונים במרכז העיר. מחיר הכרטיס לכיוון אחד הוא בסביבות 3.30 אירו למבוגרים ו-1.30 אירו לילדים, מה שהופך אותו לבחירה משתלמת. 

עם זאת, זוהי הדרך הארוכה ביותר, והיא כוללת עצירות רבות בעיר. בנוסף, לאוטובוסים ציבוריים תאי אחסון קטנים, ולכן הם פחות מומלצים לאלו שמגיעים עם מזוודות רבות.

הדרך המהירה ביותר: הסעה פרטית

הסעה פרטית תחכה לכם בשדה התעופה והיא הדרך המהירה ביותר להגיע לעיר. הדרך מהירה יותר ממונית, שכן בתחנת המוניות עלולים להיות תורים ארוכים, והיא מהירה יותר מהשכרת רכב, משום שתהליך ההשכרה עלול לקחת זמן.

קחו בחשבון שאפשרות זו היא האפשרות היקרה ביותר.

הדרך המשתלמת ביותר- קו Airlink Express

קו ה-Airlink Express הוא הדרך המומלצת ביותר לנסוע מנמל התעופה של דבלין למרכז העיר. מחירו הנוח של הקו, לצד נוחות המושבים וזמן הנסיעה הקצר מבטיח חוויה משתלמת. 

שימו לב כי מחיר כרטיס עומד על 7 אירו לאדם, ולכן זו אופציה מצוינת ליחיד או לזוג, אך עבור משפחה המחיר יהיה שווה ערך למחיר נסיעה במונית.

 

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!