צפון אירלנד

צפון אירלנד

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

צפון אירלנד אולי חלק מבריטניה, אבל אתם חייבים לכלול אותה בטיול שלכם באירלנד, לספוג את נופי הים המפורסמים בעולם של צפון אירלנד ולבקר בערים היסטוריות .

תוכלו לנסוע בכבישי חוף שיביאו אתכם לאתר מורשת של אונסק"ו, Giant's Causeway, לחופים אפיים, צוקים וטירות מהאגדות.

במאמר זה נציע לכם את האטרקציות התיירותיות המובילות ביותר בצפון אירלנד:

Giant's Causeway, בושמילס, בריטניה

קו החוף הצפוני של אנטרים ידוע ביופיו הנופי ודרך הענק הוא התכשיט,אתר גאולוגי חשוב זה מכיל תופעת טבע מדהימה, צוק משונן של עמודים, עמודי בזלת משושה שלובים שנוצרו מהתפרצויות געשיות, ההסבר המדעי לעמודים הוא שהם נוצרו על ידי קירור לבה ,כשהלבה המתקררת נסדקת לתוך התצורות שנוצרו. עמודי הבזלת השחורים המשולבים זה בזה, נוצרו לאחר אירוע געשי לפני 60 מיליון שנה. הנוף שיתגלה לכם מרהיב, תראו מעבר לעמודי הבזלת, צוקים של לבה מוצקה בעובי של עד 28 מטרים,הים ברקע מהווה את התפאורה המושלמת כשהוא מתרסק ללא הרף על הסלעים .

באתר יש מרכז מבקרים שנפתח ב-2012 והוא כולל תערוכות חדשניות , במהלכן תלמדו על  הגיאולוגיה וההיסטוריה של האתר.

ל-Giant's Causeway יש 40,000 עמודים בסך הכל והם מתנשאים לגובה של -12 מטרים .

Giant's Causeway הידוע כפלא השמיני של העולם, של סלעי בזלת משושה שנוצרו לפני כ-6 מיליון שנים על ידי זרימת לבה בזלתית, הוא אחד מאתרי החובה בצפון אירלנד.

וורד קאסל Castle Ward

לורד בנגור בנה מחדש את הטירה  בשנות ה-60 של המאה ה-20 .הבניין יוצא דופן במיוחד, התפרסם בכך שנבנה בשני סגנונות אדריכליים שונים לחלוטין, מבפנים ומבחוץ, בגלל מחלוקת של הלורד עם אשתו.

החזית הדרום-מערבית והכניסה הראשית הם בסגנון הפלדיאני עם עמודים איקוניים התומכים בחזית משולשת. הצד הצפון-מזרחי,בסגנון גותי. הבית נמצא על החוף הדרומי של סטרנגפורד לו, החוף באתר זה שימש כמקום צילום למשחקי הכס, וכך גם חצר החווה ההיסטורית, ששימשה כווינטרפל בעונה הראשונה.

כאשר ברנרד וליידי אן ירשו את האחוזה בשנת 1759, הם החלו לבנות לעצמם בית חדש Castle Ward הושלם בשנת 1766 .

סבה של ליידי אן היה אחיינה של הדוכסית מיורק – אשתו של המלך ג'יימס השני, ובן דודה הראשון של המלכה אן. מוצא מלכותי זה מראה למה היא בחרה בסגנון הגותי. התקרה בחדר הבוקר מועתקת מקפלת הנרי השביעי במנזר וסטמינסטר. אפשר לצאת לסיור מודרך בבית, ולבקר בשטח שבו יש "גן שקוע" מפואר ורשמי משנת 1864, טחנת תירס פועלת, בית מגדל ניאו-גותי (Winterfell Tower) ומכבסה מהתקופה הוויקטוריאנית.

Castle Coole

Castle Coole, זהו בית מפואר ניאו-קלאסי באחוזה בשטח של 4900 דונם.

הנכס נבנה בסוף המאה ה-18 עבור ארמאר לורי-קורי, הרוזן הראשון בלמור ותוכנן על ידי האדריכל האנגלי ג'יימס וויאט.

החזית עשויה מאבן גיר לבנה שהובאה לכאן מפורטלנד בדורסט, ויש לה אכסדרה עם ארבעה עמודים 

ניתן להצטרף לסיור מודרך לראות מנהרה באורך 80 מטר שנבנתה בין חצר האורווה לבית ואת חדר השינה ממלכתי, מרוהט בריהוט משנת -1821 שהוכנס לקראת ביקורו של המלך ג'ורג' הרביעי.

נתיב החוף של קוזוויי Causeway Coastal Route

כביש נופי בחוף האוקיינוס ​​האטלנטי וחוף התעלה הצפונית בין בלפסט לדרי, משתרע מבלפסט ההומה לעיר ההיסטורית דרי, הכביש מתפתל במסלול החוף של Causeway  והוא מקשר בין עשרות מונומנטים טבעיים ומעשה ידי אדם.

אתם צריכים לנסוע על כביש A2  לאורך חופים עם צוקים גבוהים, עמקים, כפרי דייגים, טירות וחורבות אבנים ניאוליתיות .

המסלול המלא אורך כשישה ימים, אך אתם יכולים לקצר את הדרך ולא לעשות את כל המסלול ולנסוע בלולאות קצרות יותר בדרך, החותכות אל האזור הכפרי .

אחת מעצירות חובה רבות על כביש החוף של קוזוויי, הוא נמל הדייגים באלינטוי, Ballintoy Harbour, ליד העיר עם אותו השם הממוקמת פחות מקילומטר מהנמל. הנמל ממוקם שמונה קילומטרים מערבית לבליקאסל .הנמל טבעי, בשקע צר וארוך בחוף המוקף בתצורות גיר ובזלת מרשימות.

הנמל הזה עמד בתור איי הברזל במשחקי הכס, האתר נבחר בגלל תצורות הסלע המרשימות ,יש גם חוף חולי ומערה גדולה שתוכלו לבקר בה.

Torr Head- אחד הקטעים המרשימים ביותר לנהיגה הוא הכביש ו החוצה אל טור הד.זה קצת מעקף מהמסלול הרשמי, מסלול הנוף Torr,עוזב את נתיב החוף הראשי של ציר הכביש ב-Ballyvoy, ולאחר מכן מתפתל לאורך קו החוף המחוספס עד Torr Head עצמו. זהו ביתו של מפרץ יפהפה, כמו גם בניין תצפית, אם לא אכפת לכם לנסוע בכבישים צרים מפותלים, העקיפה הזו היא בהחלט אחת שכדאי להוסיף בזכות הנופים .

על כביש החוף של קוזוויי, יש חוף חולי באורך 1.2 ק"מ חוף בליקאסל Ballycastle Beach

שנמצא ליד כפר בליקאסל,החוף מוקף על ידי המזח של המרינה של Ballycastle במערב וסלע Pans הסלעי ממזרח.בצד הכפר יש טיילת עם מדשאות, מגרשי משחקים לילדים ופאבים 

גולת הכותרת לאורך מסלול החוף של Causeway היא " The Gobbins ", הגובינס הוא שביל דרמטי מול צוק שלוקח אותך ממש לאורך שפת המים שלהנוף המרהיב ביותר של צפון אירלנד. לאורך השביל תראו גשרים, מערות, נופים ציוריים וחי וצומח מקומיים. ציפורים, ואם מזג האוויר בהיר,תראו עד סקוטלנד.

האטרקציה ראויה לציון גם בחשיבותה ההיסטורית. השביל  נבנה בתקופה האדוארדית על ידי מהנדס רכבת, ונפתח למבקרים בשנת 1902. הוא הפך במהירות לאטרקציית חובה כטיול יום מבלפסט השביל נסגר לציבור ב-1954 ובשנת 2014, לאחר עשרות שנים של מאמצים לשקם את הגובינס, ומאמץ משותף לשחזר את השביל וגשריו שהחל ב-2011, השביל נפתח מחדש כחווית הליכה מודרכת. מאז הוא מושך אלפי מבקרים שעושים את הטיול של 2.5 שעות 

כדי לעשות את הטיול, יש להזמין סיור מראש. יש להזמין סיורים דרך מרכז המבקרים The Gobbins

מוזיאון טיטאניק בלפסט Titanic Belfast

לרכישת כרטיסי כניסה למוזיאון טיטניק לחצו פה!
טיטאניק בלפסט, הבניין שבו ממוקם המוזיאון, עם חרטומי ספינות, בנוי סביב אטריום עצום המוזיאון נפתח בשנת 2012, שוכן במספנת הרלנד וולף בבלפסט, שם הורכבה והושקה ה-RMS Titanic בשנת 1912. במוזיאון יש תשע גלריות אינטראקטיביות המספרות את ההיסטוריה של הספינה הזו ושל חבריה לצי HMHS Britannic ו-RMS Olympic מתחילת המאה ה-20, תוכלו לראות שחזור מדוייק של הטיטאניק וגרם המדרגות המפורסם.

Mount Stewart

המבנה בחוף המזרחי של סטרנגפורד לו מאופיין בצורתו הניאו-קלאסית , הנכס נבנה בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20, ופותח צוהר למשפחת ויין-טמפסט-סטיוארט, שלצאצאיה עדיין יש תפקיד בחיים הפוליטיים והחברתיים בבריטניה. בשנת 2015 הקרן הלאומית פתחה מחדש את הבית לאחר שיקום מלא ושחזור הפנים לעידן 1920-1950. תוכלו לבקר בחדר הביליארד, האולם המרכזי, חדר האוכל, חדרי הישיבה, חדר ארוחת הבוקר וסוויטת חדר השינה המפוארת, שם שהה ​​ראש ממשלת הלייבור רמזי מקדונלד. אבל האטרקציה הבולטת היא הגנים הספרדיים, האיטלקיים,השופעים של אדית ויין-טמפסט-סטיוארט, שנשתלו בשנות העשרים של המאה ה-20 שהוכרזו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

חומות העיר דרי

בשנות ה-16 של המאה ה-20 נבנתה מערכת חומות בהיקף של 1.6 קילומטרים על ידי "החברה האירית הנכבדה" כדי להגן על המתיישבים האנגלים והסקוטים בעיר הפנימית של הרנסנס. הקירות האלה עומדים עד היום, הם שרדו גם לאחר שהתמודדו עם מספר ניסיונות למצור ופריצה, כמו אחד שנמשך יותר מ-100 ימים בשנת 1689. יש ארבעה שערים ראשיים המעוטרים בתבליטים מתקופת הרנסנס, כמו גם שביל עם נוף של העיר הפנימית , מתחילת המאה ה-17, תותחים שוחזרו ב-2005.

כלא קרומלין Crumlin Road Gaol

לרכישת כרטיסי כניסה לכלא לחצו כאן! הכלא קרומלין היה בשימוש מ-1846 עד 1996 והוא מקושר לבית המשפט בעל השם בצפון בלפסט באמצעות מנהרה. הכלא הזה מהמאה ה-19 הוא כמו מיקרוקוסמוס של ההיסטוריה של צפון אירלנד במאות ה-19 וה-20. בין 25,000 האסירים היו רוצחים, רפובליקנים. תוכלו לבקר בתאים, ותשמעו על שביתות הרעב, המהומות והבריחות שהתרחשו בתוך החומות הללו באותה תקופה. השיא יהיה ביקור בתא הנידון, שבו נתלו 17 אסירים.כיום הכלא הוא גם מקום למוזיקה חיה, ארוחות ערב ומארח ארועים וחתונות.

פארק יער קאסלוולאן Castlewellan Forest Park

פארק זה בשטח של 450 דונם במחוז דאון.בפארק יש גנים רשמיים עם פסלים, מזרקות וערוגות  פרחים וכן אגם נוי באורך 1.6 קילומטרים.

בליבתו נמצא גן אנסלי מוקף החומה (1850), עם מייפל ועצי מחט שנשלחו מיפן, יחד עם רודודנדרונים מסין, אוקריפיות מצ'ילה, ברוש ​​אטרוקסיס מאוסטרליה וסקויות ענקיות מצפון אמריקה.

במבוך השלום, שנשתל בשנים 2000-01, יש 6,000 עצי טקסוס .מרכז נוסף הוא טירת התחייה הגותית Castlewellan, שנבנתה בשנות ה-50 על ידי משפחת אנסלי המפורסמת.

מוזיאון אלסטר Ulster Museum 

מגוון מענג, במוזיאון אלסטר בבלפסט יש אוצרות ממגוון תחומים כמו ארכיאולוגיה, אמנות יפה, אמנות שימושית, אתנוגרפיה והיסטוריה טבעית.

המוזיאון נמצא בפינה הצפון מערבית של הגנים הבוטניים וקיבל מהפך משמעותי לפני עשור.

תוכלו להתפעל במוזיאון מגרזנים ניאוליתיים מלוטשים, המומיה המצרית טקאבוטי ,

אסור לפספס גם שלד של דינוזאור אדמונטוזאורוס, תכשיטי זהב מתקופת הברונזה וחלקים מאת פסל הזכוכית המאסטר דייל צ'יהולי.

טירת דנלוס Dunluce Castle

טירת דאנלוס נמצאת בבעלות משפחת מקדונל, אשר כיום מחזיקה ומתגוררת בטירת גלנרם .

דנלוס היא חורבה הניצבת על ראש הצוק בצפון מחוז אנטרים, במקום הזה היתה  טירה מהמאה ה-13, אך החורבה של ימינו מהמאה ה-15, שקיבלהמיקום מרשים, עם נופים מצוינים לאורך החוף ואל הים, כדי להפוך אותה לברת הגנה.

שבט מקדונל חי כאן עד 1690, ואז חוסר כספים הוביל להרס,כיום הנכס מטופל על ידי הסוכנות לאיכות הסביבה של צפון אירלנד, ומהווה תחנה פופולרית עבור מבקרים במסלול החוף של קוזוויי.

הכניסה לאתר כרוכה בתשלום קטן, ויש גם חדר מידע קטן וחדר גילוי שיעזרו לכם ללמוד עוד על הטירה לפני שאתם יוצאים לחקור את ההריסות.

טירת דנלוס הועלתה על ידי המקווילנים, ולאחר מכן השתלטו עליה  משפחת מקדונלד לאחר שניצחו בשני קרבות בין החמולות בשנות ה-1500.

בני הזוג מקדונל ממשיכים להחזיק בנכס כיום, אך נטשו את האתר לאחר קרב בוין בשנת 1690. כאשר בני הזוג מקדונל הפכו לרוזנים של מחוז אנטרים בתחילת המאה ה-16, צמחה עיירה קטנה מאחורי הטירה.

העיירה נהרסה  על ידי קרומוול לאחר המרד האירי של 1641 וחפירות החלו לחשוף את רשת הרחובות המרוצפים שלו.

גשר החבלים קאריק א-רד Carrick-a-Rede Rope Bridge

גשר החבלים הזה, המתוחזק על ידי ה-National Trust, העשוי מכבלי אשוח וכבלי תיל, הוקם בשנת 2008. אבל הוא רק האחרון בשורה ארוכה של גשרים שמתפרש בין היבשת לבין האי הוולקני הקטנטן קאריקארד.

הראשונים הוצבו על ידי דייגיםבמאה ה-18 ,בשנת 1755 הוקם גשר החבלים הראשון בין היבשת לאי קאריק-א-רד כדי להפחית את התלות בסירה כדי להגיע לאי.

במאה ה-19 עבדו יותר מ-80 דייגים, 21 דייגי סלמון ו-10 נושאי דגים בקהילה של באלינטוי. שנות דיג הסלמון הן כעת רק זיכרון. לחץ הדיג בים וזיהום נהרות הוביל לירידה בסלמון. בשנת 2002 נתפס הדג האחרון בקאריק א-רד.

הגשר מונף לגובה של 30 מטרים מעל נוף ים, תוכלו להביט לאחור אל קו צוקי הבזלת הכהים ביבשת.

האי נוצר על ידי אירוע געשי אלים לפני 60 מיליון שנה, ובעמידה על תוצר וולקני זה ביום בהיר ניתן  לראות עד לחופי סקוטלנד וקווי המתאר ר של האי רתלין.

גשר החבלים הוא האטרקציה המרכזית בטיול החוף הזה, שמתפתל לאורך החלק היפה הזה של קו החוף. אני יודע שאני כל הזמן אומר כמה יפה קו החוף הזה, תאמין לי, אתה תעריך את הרגשות שלי כשתבקר!

גשר החבלים מחבר בין צפון אירלנד לאי הקטנטן Carrickarede. דייגי סלמון מקומיים יצרו את הגרסה הראשונה של הגשר לפני למעלה מ-350 שנה כדי לקבל גישה לאי, בו השתמשו לדיג, למרות שכיום יש מעט מאוד סלמון באזור וככזה דיג כבר לא מתקיים כאן.

אם אין לכם פחד גבהים, תוכלו לראות את הסלעים והמים מתנפצים שלושים מטרים מתחת לרגליך 

גשר החבלים קאריק-א-רד הוא יעד פופולרי, וכדי לנהל את ההמונים, ה-National Trust מפעיל מערכת כניסה מתוזמנת. הכרטיסים נמכרים באתר רק לאותו היום, עם מכירת כרטיסים החל מהשעה 9:30 בבוקר בכניסה לאתר.

טירת קאריקפרגוס Carrickfergus Castle

במרחק נסיעה קצרה מבלפסט, העיירה קאריקפרגוס הייתה לזמן מה העיר הגדולה באזור, עם עמדה חשובה על המים. העיירה, שמקורה בימי הביניים, הייתה מוקפת חומה למטרות הגנה, כאשר מבנה ההגנה העיקרי הוא טירת קאריקפרגוס .

טירת קאריקפרגוס במחוז אנטרים נתפסת כדוגמה השלמה ביותר לארכיטקטורה צבאית נורמנית בצפון אירלנד.

לטירה, שנוסדה בשנת 1177, יש מיקום שניתן להגן בקלות על החוף הצפוני של בלפסט לואו, ופעם הייתה תחומה משלושה צדדים במים.

מי ששלט בטירה זו שלט בנמל מרכזי, ולמעלה מ-850 שנה התמודד המעוז עם התקפות של כוחות אנגלים, איריים, סקוטיים וצרפתים, והיה מעורב בהתכתשות עם המפקד האמריקני ג'ון פול ג'ונס במלחמת העצמאות.

בסיור תראו מנהרות מתפתלות וגרמי מדרגות, ותראה ארכיטקטורה הגנתית מהמאה ה-13 .

שינויים מאוחרים יותר כמו שברי תותחים נבנו עם הגעת הארטילריה במאות ה-16 וה-17 והם עדיין חמושים בתותחים.

הטירה היא הטירה השמורה ביותר בסגנון נורמני באירלנד. היא גם פתוחה לקהל הרחב, גולת הכותרת היא עמדת  השמירה המרכזית המרשימה, שהיא החלק העתיק ביותר של הטירה, המוקפת בלא פחות משתי חומות הגנה מרכזיות.

תוכלו לשוטט עד הגג, להתרשם מהנופים על פני המפרץ ובחזרה מעל העיירה קאריקפרגוס, וללמוד הכל על ההיסטוריה של הטירה, יושביה והקרבות השונים .יש באתר מרכז מידע מאוד אינפורמטיבי למבקרים, בנוסף תוכלו לצאת לטיולים מודרכים בטירה, הכלולים כחלק ממחיר הכניסה.

מומלץ לקחת קצת זמן לשוטט בעיר קאריפרגוס עצמה, יש מוזיאון חינם מעולה על ההיסטוריה של העיר, כמה כנסיות נחמדות, ותוכלו גם לראות כמה חלקים שנותרו מחומת העיר העתיקה.

סליוו גליון Slieve Gallion

במחוז לונדונדרי, בצד המזרחי של הרי ספרין, נמצא הר המדורג כאזור בעל "ערך נופי גבוה" על ידי שירות התכנון של צפון אירלנד.

Slieve Gallion הוא פקק וולקני עם שתי פסגות, העולה מנוף שטוח ושופע של יער אשוח וחוות קטנות 

הנקודה הגבוהה ביותר נמצאת בדרום מערב בהר גלנרודה ובהר טינטאג, בגובה 528 מטרים.יש חניון ליד הפסגה.

בפסגה תוכלו להתעכב על נוף המשקיף על גלנס של אנטרים, והרי בלפסט, כמו גם אלפי כבשים רועות.

מערות קשת שיש Marble Arch Caves

במחוז פרמנאג, מערות ה-Marble Arch מאבן הגיר הן מהמערות הטובות ביותר של אירופה.

תרדו -94 מטר ו-11.5 קילומטרים באורך, זוהי מערכת המערות הארוכה ביותר בצפון אירלנד והתצורה הקארסטית המרשימה ביותר בבריטניה.

זהו עולם תת קרקעי של מעברי נחש, תאי דאייה, נהרות ומפלים.מעליו  יש נטיפים ותצורות קלציט, במקום יש סיורים מודרכים של 75 דקות בשביל באורך 1.5 קילומטרים.

המערות הן חלק מאתר מורשת של אונסק"ו  החולש על פני שטח גדול של מחוז פרמנאג' ומחוז קאוואן, ומורכבות מ-50 אתרים כמו ביצות, מפלים, יערות ונקודות תצפית ציוריות.

טירת אניסקילן Enniskillen Castle

הלורד הגאלי של פרמנאג יו מגווייר בנה את טירת אניסקילן ליד נהר ארן במאה ה-16.הטירה נבנתה כדי להגן על כביש Sligo באחד המעברים היחידים לאולסטר.

לטירת Enniskillen, שעוצבה על פי דגם מבצרים סקוטיים, יש קיר מסך מחוזק על ידי ברטיזנים וצריחים, כולם מקיפים מגדלי שמירה.הטירה הפכה למבצר אנגלי במאה ה-17 . הטירה נפתחה מחדש בשנת 2016 לאחר שחזור  ויש בה כיום שני מוזיאונים.

הגדול ביותר הוא מוזיאון מחוז פרמנאג, המציג את ההיסטוריה של המחוז, מסורות כפריות ומלאכות פרה-היסטוריות.

מוזיאון אינסקילינגס הוא בעל אוריינטציה צבאית, ומציג את המדליות, הדגלים, המדים, כלי הנשק מלכות מה-Royal Inniskilling Fusiliers, גדוד חי"ר בצבא הבריטי בין השנים 1881-1968.

גלנס אוף אנטרים Glens of Antrim

במחוז גלנס של אנטרים יש תשעה עמקים עמוקים היוצאים מרמת אנטרים אל החוף. בשטח של 50 קמ"ר בלבד יש מגוון מדהים של עמקים קרחונים, ביצות, פלגי הרים, רמת הטונדרה, מפלים, יערות מחטניים וצוקים גורדי שחקים.יש גם סימנים למגורים אנושיים, פרהיסטוריים מכפרים קטנים ומקסימים ועד קוטג'ים בודדים, חומות אבן ומגדלים.

מזקקת בושמילס הישנה Bushmills Distillery

מזקקת הוויסקי הותיקה ביותר באירלנד נמצאת במחוז אנטרים בחוף הצפוני הגולמי.

חובבי וויסקי אירי בהחלט ירצו לעצור במזקקת בושמילס הישנה בנסיעה במסלול החוף של קוזוויי. 

בעל הקרקע כאן קיבל רישיון לזקק וויסקי על ידי קינג ג'יימס הראשון, עוד בשנת 1608, והמותג בושמילס נוסדה בשנת 1784. המזקקה פועלת ברציפות כבר למעלה מ-230 שנה וכעת מייצרת חמישה עטורי פרסים ויסקי.

לבושמילס יש סינגל מאלטים בני 10, 16, 21 שנים, בעוד שיש רזרבה מיוחדת של 12 שנים שניתן לטעום ולרכוש רק במזקקה.

כיום, בושמילס הוא אחד ממותגי הוויסקי האירי הנמכרים ביותר באירלנד, עם וויסקי בלנדד וסינגל מאלט זמין. כל הוויסקי שלהם מיוצר באתר מזקקת בושמילס תוך שימוש במים מסנט קולומב'ס ריל, של נהר בוש.

תוכלו לדגום אחד מהסינגל מאלטים המיושנים מהמבחר הנרחב שיש להם בהיצע.

שאלות ותשובות על צפון אירלנד

ב-Castle Ward מתקיים פסטיבל משחקי הכס השנתי בחודש ספטמבר. אם אתם ממעריצי משחקי הכס , אז צפון אירלנד תעניין אתכם במיוחד, צפון אירלנד היא אחד מאתרי הצילום של התוכנית .

צפון אירלנד היא חלק מבריטניה. הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד (בריטניה), מאז 1922, כוללת ארבע מדינות מרכיבות: אנגליה, סקוטלנד ווילס ,כמו גם צפון אירלנד .

האתר הגיאולוגי הוא מרחב מרהיב של עמודי בזלת משושה שלובים שנוצרו מהתפרצויות געשיות במהלך הפליאוקן לפני כ-50-60 מיליון שנה . 

Inch Abbey זהו מנזר שהקים האביר הנורמני ג'ון דה קורסי , ממוקם ממש ממערב לדאונפטריק המודרניתמשנת 1177. המנזר נסגר במהלך פירוק המנזרים באמצע המאה ה-16 ונמצא במצב של חורבן כבר יותר מ-450 שנה .

למרות זאת, עדיין יש הרבה מה לראות, ולכנסיית המנזר המתפוררת והמבנים הנזיריים שלה יש מיקום פוטוגני בעמק קטן בין שני דרמלינים (גבעות בצורת ביצה). לכיוון הנהר תוכלו גם להבחין בשרידים של מבנים חיצוניים כמו בית חולים ומאפייה, המוכרים לפי התנורים  גם מקום זה היה אתר צילום של משחקי הכס.

משמעו "ראש לבן", טירת קנביין קרויה על שם צוק אבן הגיר הלבן הצר המשמש כפודיום שלה.

זוהי חורבה רומנטית שנבנתה בשנת 1547 ושוכנת חמישה קילומטרים מערבית לבליקאסל.

האדון שלה  היה מקדונל בזמן ששבט מקדונל החזיק מעמד מעל החוף.עוד לפני כן הטירה הייתה במצור על ידי האנגלים, שתקפו ב-1551 וב-1558. בחלל שמתחת לטירה  התרחש טבח במאה ה-16 כאשר חיל של חיילים אנגלים נצורים נהרג על ידי אנשי חמולות מקומיים. הליכה מהצוקים מרהיבה,  תראו סלעים מחוספסים, מגדל מתפורר לצד ים סוער

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!