קונכט

קונכט

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

מחוז קונאכט ממוקם במערב אירלנד ואוכלוסייתו מונה 459,000 תושבים.

קונאכט הוא אחד מארבעת המחוזות המרכיבים את אירלנד, והוא ממוקם במערב. קונאכט היה מיושב במקור על ידי גאלים שהגיעו מסקוטלנד ומצפון אירלנד. הערים המרכזיות הן גאלווי, סליגו ומאיו.

השם "קונכט" בא מהמילה האירית ל"צד ימין" או "למערב". המחוז נקרא במקור Connaught ושמו שונה ל-Connacht בשנת 1920. השם שונה מכיוון שאנשים רבים חשבו שזה נשמע כמו שם אינדיאני אמריקאי.

המחוז מורכב מחמישה מחוזות, גאלווי, לייטרים, מאיו, רוסקומון וסליגו.

למחוז יש היסטוריה ארוכה והוא נשלט על ידי חמולות רבות ושונות במהלך השנים. זה נשלט לראשונה על ידי הטואטה דה דנן ולאחר מכן על ידי הגאלים במאה החמישית לספירה. מאוחר יותר פלשו אליה נורמנים ואנגלים שהיו חלק מכוח פלישה גדול יותר בראשותו של ריצ'רד דה קלייר, הרוזן השני מפמברוק (המכונה Strongbow).

אז מה נוכל לראות ולעשות במחוז קונאכט?

פארק לאומי, פסגות הרים,מסלולי הליכה ורכיבה, שבילים ומסלולי הליכה בטבע מרהיב, גנים, אחוזות, מנזרים עתיקים, אלה רק חלק מהמקומות שמחכים לכם בקונאחט, הנה ההמלצות שלנו למקומות היפים ביותר באיזור.

Diamond Hill

בגובה 500 מטר, גבעת היהלום מתנשאת מעל הכפר הקטן Letterfrack. זהו אחד הטיולים הטובים באירלנד. ההר צופה על האוקיינוס, האיים וההרים לכל הכיוונים. מפסגת הקצה החד שלו הוא משקיף למטה על מנזר קיילמור ועמוק לתוך רכס הרי Twelve Bens. במורדות ההר נמצאים שרידי חווה נטושה מהמאה ה-19 וקבר מגליתי שנבנה על ידי החקלאים הראשונים של האזור לפני 5,000 שנה.

גבעת היהלום (באירית: Binn Ghuaire, "פסגת גואר") מתנשאת לגובה של 442 מטרים בין נמל בלינאקיל במערב לרכס הרי שנים עשר בנס במזרח. הפסגה ממוקמת באמצע הפארק הלאומי קונמארה, יעד פופולרי בצפון מערב אירלנד. הסיור לפסגה לא קשה במיוחד,  ובהגעתכם לפסגה צפוי לכם נוף מרהיב של החוף, הנמל, מנזר קיילמור ב-Pollacappul Lough .

צאו בשביל של 7 ק"מ דרך הפארק הלאומי קונמארה ותראו את נופי ההרים מעוררי ההשראה של מחוז גאלווי, הפסגה המרהיבה של גבעת דיימונד ונופי האיים המדהימים.

טיול מעגלי של שעתיים בקונמארה, מסלול זה עוקב אחר שבילי חצץ, טיילת עץ ומעלה במורדות של גבעת היהלום הנהדרת.

השביל מאומץ אך מספק את אחד מהנופים היפים באירלנד, המסלולדרך הפארק הלאומי קונמארה מטפס עד לפסגת גבעת היהלום (400 מטר) ומציג את רוחב קו החוף של קונמארה – כולל האיים האידיליים אינישטורק, אינישבופין ואינישרק ונמל בלינקיל היפה. הנופים מהפסגה נמתחים גם אל הרי שנים עשר בנס, Mweelrea .

הכניסה לגן הלאומי והחניה ללא תשלום.

Croagh Patrick

קרואג פטריק הוא  היא פסגה בגובה 764 מ' ומציעה נופים עוצרי נשימה על פני Clew Bay, קרואך פטריק הוא אחד ממסלולי טיפוסי ההרים המדהימים ביותר באירלנד , הר שצורתו החרוטית הייחודית המתנשאת מעל לקצה האוקיינוס ​​האטלנטי בחוף המערבי המחוספס.הוא מציע נופים פנורמיים של איי הדרמלין הקטנטנים והירוקים בקליאו ביי, של דרך -Wild Atlantic Way, עיירת התיירות המדהימה ווסטפורט ורכסי ההרים שמסביב.

המסלול להר היה נתיב עלייה לרגל פגאני כבר בשנת 3000 לפני הספירה, לפני התקופה הנוצרית. פגאנים התאספו על קרואג פטריק כדי לחגוג את תחילת עונת הקציר.

ההר ידוע בתור 'ההר הקדוש' של אירלנד בקרב המקומיים.

ההר קיבל את שמו מפטריק הקדוש, אשר צם בראש ההר במשך 40 יום במהלך המאה החמישית. בשנת 1905 נבנתה כנסייה קטנה על ההר בה נערכת מיסה. 

העלייה לרגל המקורית והמסלול הנפוץ ביותר לטיול לוקח אותך מהכפר הקטן Murrisk במעלה צלע ההר. בבסיס יש חניון (בתשלום). 

אפשרות נוספת למסלול קל יותר היא להתקרב להר לאורך הרכס ולאורך רכס נוסף עד לבסיס המדרון העליון המכוסה חרס של קרואג פטריק.

ההליכה במעלה קרואח פטריק היא די קשה ותלול בחלקו, יש סלעים לא אחידים שצריך לטפס עליהם ובמדרונות העליונים יש הרבהמקומות רופפים וחלקלקים. המדרונות העליונים המסובכים דורשים כושר וגמישות טובים , נדרשות נעלי הליכה טובות שיהפכו את המסלול להרבה יותר בטוח ובר ביצוע.

זה טיול מתון עד מאומץ. התחילו בחניון ב- Murrisk, לכו לציון הדרך הראשון שלכם אחרי מרכז המבקרים שהוא הפסל של פטריק הקדוש שהוקם בשנת 1928. תעברו דרך שער קטן ואז מתחיל הטיפוס כלפי מעלה!

ישנם שלושה קטעים כלליים כשאתם עולים על קרואג פטריק. הקטע הראשון ייקח אתכם מהחניון אל המדף של ההר. השיפוע הראשוני סביר למדי אך נעשה תלול במקומות והמשטח עשב וסלעי בחלקים. אבל תוכלו לראות נופים על מפרץ קלאו.

הקטע השני אינו קשה, תלכו עד לבסיס המדרון העליון. חלק זה של ההליכה מספק תצפיות מדהימות על מפרץ קלאו וגם דרומה החוצה את הרי שיפרי.

הקטע האחרון הוא תחילתו של פסגת הר ענקית בצורת פירמידה המכוסה אבנים וסלעים, מה שגורם לטיפוס קשה. תצטרכו להיות זהירים במיוחד לאורך הקטע התלול הזה, כשתכלו למעלה תראו את הכנסייה הקטנה.

תוכלו ליהנות מנופים פנורמיים המדהימים סביב דרום מאיו וצפון גאלווי ,מרחוק תראו את מאות איי הדרמלין המרכיבים את קלאו ביי ואת איי קלייר ואכיל. שימו לב להרי שפרי ומוולריאה מדרום ורכס הרי Nephin Beg בצפון.

הזמן הטוב ביותר לטפס על ההר הוא בדרך כלל במהלך חודשי האביב/קיץ/סתיו בין אפריל לספטמבר חודשים חמים ובהירים יותר,תמיד קחו שכבות נוספות וציוד גשם. ישנן אלטרנטיבות במפלס נמוך באזור אם מזג האוויר קשה מדי במעלה ההר, כמו ה-Greenway המקסים או אפילו הליכה על החוף .

תחילת ההליכה בהרים נמצאת במרחק נסיעה קצרה של 10/15 דקות מהעיר ווסטפורט ורוב האנשים מגיעים לשם ברכב. יש גם שירותי אוטובוס ורכבת לווסטפורט מדבלין וגאלווי .

Queen Maeve's Grave

זוהי האנדרטה הניאוליתית הגדולה והגלויה ביותר במערב אירלנד. האנדרטה הענקית, שנבנתה כנראה בין 3,500 ל-3,200 לפני הספירה, היא חלק מתרבות הקברים-מעבר האירית, שהגיעה לסליגו מחופי בריטני בסביבות 4,150 לפנה"ס. היא החלק המערבי ביותר של המתחם הזה, הממוקם קרוב לחלק הגבוה ביותר של החלק העליון השטוח של נוקנאריה, 327 מטר מעל פני הים. הקוטר של התל העצום הוא כשישים מטרים, גובהו עשרה מטרים, ומכיל על פי ההערכות כ-30,000 טון אבן, שנחצבה בסמוך.זוהי אנדרטה הניאוליתית המרשימה ביותר באירלנד שנבנתה במיקום מדהים,יש נוף פנורמי רחב לאורך ארבעים עד שישים קילומטרים לכל הכיוונים. ההר של Knocknarea נראה מאתרים כמו Shreeloga Hill ממערב, ליד שדות Ceide . מעל Knocknarea ממזרח, שם ההר מופיע בבירור, ממוסגר על ידי הרי דארטרי מצפון והרי השור מדרום. 

זהו כנראה אחד המונומנטים השמורים ביותר מסוגו שנותרו באירלנד, הצורה המקורית של אנדרטה מסוג זה – חרוט קטום עם פלטפורמה שטוחה. האנדרטה מכוסה בצלקות שנגרמו על ידי כל האנשים המטפסים על הכרם. אם אתם מבקרים בכיכר של המלכה מייב, כבדו את האנדרטה ואל תטפסו עליה מלבד Queen Maeve's Grave יש עוד שש אנדרטאות ניאוליתיות, חמש על הפסגה, בעוד שמעגל סלע מגודל נמצא בקצה המדף התחתון ממזרח. כמה מהם נחקרו על ידי רודג'ר ווקר,בשנות ה-30 של המאה ה-19. יש גם יסודות של כ-30 בתים ניאוליתיים ו-2.5 קילומטרים של קירות אבן בצד הדרומי של הפסגה.

Kylemore Abbey

מנזר קיילמור והגן הויקטוריאני מוקף החומה ממוקם קצת יותר משעה מהעיר גאלווי, Kylemore Abbey היא אחת האטרקציות התיירותיות המובילות באירלנד. טירת קיילמור נבנתה בסוף המאה ה-19 על ידי Mitchell Henry, איש עסקים עשיר ופוליטיקאי .כיום מנזר קיילמור נמצא בבעלות ומנוהל על ידי הקהילה הבנדיקטנית ששוהה כאן מאז 1920.

 הכל התחיל בשנת 1867 כאשר מיטשל ומרגרט הנרי הניחו את אבן היסוד לטירת החלומות שלהם.

מרגרט אשתו התאהבה במקום בשנת 1850 במהלך ירח הדבש שלהם, היא התלהבה כל כך מהנוף ליד קונמארה, עד שמיצ'ל החליט לרכוש את האתר המשתרע על פני 6075 דונם עבור אשתו.

תוכלו ליהנות מהסיפור של מנזר קיילמור, מטיול ביער ומשפת האגם, בניינים מרהיבים וגן מרהיב.  תיהנו מאוכל בריא ומאפייה ביתית טעימה בבית הקפה ומגן התה , סיורים בגן החומה מתקיימים לאורך כל הקיץ.תוכלו לבקר בחנות האומנות והעיצוב , שם יש שוקולדים עטורי פרסים בעבודת יד על ידי הנזירות הבנדיקטניות. האחוזה בלב האזור הכפרי של קונמארה היא פנינה אמיתית.

Victorian Walled Garden

גן החומה הוויקטוריאני של Kylemore Abbey הוא נווה מדבר של פאר באזור הכפרי הפראי של קונמארה.הגנים המקיפים את הטירה מסוף המאה ה-19 מתפארים ב-21 חממות ועובדים עליהם כ- 40 גננים. אחד הגנים המוקפים חומה האחרונים שנבנו במהלך התקופה הוויקטוריאנית באירלנד.

הגן מורכב מ-6 דונם בערך, מחולק לשניים על ידי זרם הרים יפהפה. החצי המזרחי כולל את גן הפרחים הרשמי, חממות בית הגנן הראשי . חלקו המערבי של הגן כולל את גינת הירק, גבול עשבוני, עצי פרי, גן מסלעה ועשבים. ביציאה מהגן ליד השער המערבי תוכלו לבקר במטע של עצי אלון צעירים. הגן מכיל גם שרך מוצל, מאפיין חשוב של כל גן ויקטוריאני. עקבו אחר לוחות ההדרכה העצמיים ולמדו על ההיסטוריה המסקרנת ועל עבודות השיקום הנרחבות שנדרשו כדי להחזיר את הגן ליושנה..כיום קיילמור הוא גן מורשת המציג רק זני צמחים מהתקופה הוויקטוריאנית. המצעים מוחלפים פעמיים בשנה, לאביב וקיץ וצבעיו משתנים במהלך השנה. 

Cong Abbey

מנזר המאה ה-12 בקונג נבנה באתר של מנזר מוקדם יותר מהמאה ה-7 שנוסד על ידי דומנאל, אחיינו של מלך אירי או לפי תאוריה אחרת נוסד על ידי סנט פייצ'ין שהיה אב מנזר במהלך התקופה המוקדמת. המנזר נשרף מספר פעמים בתחילת המאה ה-12 ובשנת 1134 הוא נוסד מחדש עבור הקנונים הקבועים של סנט אוגוסטינוס על ידי טורלו אוקונור, המלך העליון של אירלנד. המבנה הידוע בתור המנזר המלכותי של קונג, נתמך גם על ידי בנו של טורלו, רורי אוקונור (Ruaidrí Ua Conchobairthe) המלך העליון האחרון של אירלנד, שלפי ההערכות מת כאן בשנת 1198, שרידיו קבורים כעת בקלונמקנואז.

תיכנסו למנזר מהכפר דרך פתח יפהפה רומנסקי שהיה תוספת מאוחרת יותר לכנסייה. הקשת הורכבה מאבנים ששימשו בעבר בקשת אחרת באותו קיר צפוני. המאפיין הבולט ביותר של הכנסייה הגדולה שאורכה 42.6 מטר הוא שלושת החלונות המזרחיים הקלויסטר, שנבנה במאה ה-13, שוחזר מאוחר יותר. כותרות הפתח וחלק מהקלויסטר נחצבו במאה ה-19.

על שטח המנזר נמצא בית דיג נזירי מהמאה ה-15-16 שנבנה מעל נהר הקונג.

הפארק הלאומי קונמארה

ממוקם במערב אירלנד במחוז גאלווי, הפארק הלאומי קונמארה משתרע על כ-2,000 דונם של הרים ציוריים, מרחבי ביצות, מחוזות, אדמות עשב ויערות. חלק מההרים של הפארק, כלומר בנבאון, בנקולגה, בנבראק ומוקאנאגהט, הם חלק מטווח שנים עשר הבנים המפורסם או Beanna Beola. הפארק הלאומי קונמארה הוקם ונפתח לקהל ב-1980.

חלק גדול מאדמות הפארק היוו חלק מאחוזת מנזר קיילמור ומבית הספר התעשייתי של Letterfrack, השאר היו בבעלות אנשים פרטיים. החלק הדרומי של הפארק היה בזמנו בבעלותו של ריצ'רד (הומאניטי דיק) מרטין שעזר להקים את החברה למניעת צער בעלי חיים בתחילת המאה ה-19. אדמות הפארק הן כעת בבעלות מלאה של המדינה ומנוהלות למטרות הפארק הלאומי.

הפארק הלאומי Connemara פתוח כל השנה כולל מרכז המבקרים. הכניסה לשטח, לשבילים או הצפייה בתערוכה אינה כרוכה בתשלום. הפארק הלאומי כולל חיות בר, שבילים ומסלולי הליכה עם נופים מרהיבים.

הפארק קונמארה נשלט על ידי יותר מחמישים הרים מפוארים בארבעה טווחים צפופים, שנים עשר הבנים, מאום טורקים, פארטרי ושפרי. גבעת היהלום בפארק הלאומי קונמארה, עם שביל העץ והאבן החתוך שלו, מציעה דרך בטוחה מאוד ללכת על גבעות.

מהפארק, נשקף ההר בצורת חרוט, גבעת היהלום, תיהנו מאזור הפיקניק, מגרש המשחקים לילדים וחדר התה, בקרו בתערוכה על הנוף של קונמרה, מופע אורקולי ורכיבה על סוסי פוני קונמארה או קחו חלק באחת מהפעילויות ביולי ואוגוסט: טיולי טבע מודרכים ופעילויות הטבע לילדים.

Céide Fields

מתחת לבצות הפראיות של צפון מאיו נמצא אתר עם שדות המוקפים חומות אבן, המשתרעים על פני מאות דונם, המקום מכוסה בביצה טבעית עם צמחייה וחיות בר ייחודיות, מוקף שדות, אזורי מגורים וקברים מגליתיים שמהווים יחד את האנדרטה הנרחבת ביותר בתקופת האבן בעולם.

השדות מוקפים חומות אבן העתיקות ביותר בעולם, שראשיתם כמעט 6,000 שנה. תוכלו לבקר 

במרכז המבקרים הממוקם מול כמה מתצורות הסלעהמרשימות ביותר באירלנד. תוכלו לצפות בנוף עוצר נשימה מפלטפורמת תצפית על שפת הצוק בגובה 110 מטר .

Guinness Tower

פנינה נסתרת מוקף בעצים גבוהים באזור יער ליד טירת אשפורד בקונג, מגדל גינס, הידוע גם בשם המגדל של לאונרד, הוא כמו טירה מתוך אגדה.המגדל נבנה על ידי סר בנג'מין לי גינס בשטח טירת אשפורד בשנת 1864 וגובהו מעל 20 מטרים. יש טיפוס תלול במדרגות צרות לפסגה, אבל הנופים מדהימים על אחוזת אשפורד.

Keem Beach

Keem Bay, בקצה המערבי של האי אכיל הוא אחד החופים הקטנים והציוריים ביותר באירלנד.

חולות לבנים נקיים משתפלים בעדינות אל מימי הטורקיז של המפרץ. החוף היפהפה מוקף במדרונות עשבוניים והמפרץ מוגן משני צדיו בצוקים, התומכים במגוון צמחים וחיות בר. תוכלו לצאת להליכה אל ראש הצוק אכיל הד.

שאלות נפוצות

Croagh Patrick

ההר קרואג פטריק, המכונה 'הרייק', ניצב בגובה 764 מטר מרשים (2,507 רגל), מה שהופך אותו להר הרביעי בגובהו במחוז.

ביום בהיר תזכו לאחד מהנופים הפנורמיים הטובים ביותר באירלנד.

זה יהיה תלוי בקצב וכמה זמן תעצרו בדרך ובפסגה. המסלול אמור לקחתו 3.5 עד 4 שעות מלמעלה למטה.המיומנים בהליכה וטיפוס יעשו זאת בשעתיים וחצי.

הטיפוס ב-Croagh Patrick, לרוב,הוא מסלול בינוני, כאשר תעלו בשיפוע חד חלק ניכר מהטיול. החלק המסובך שהוא די מסוכן הוא בחלק שתתקרבו לפסגה, תצטרכו לפלס את הדרך למעלה מעבר להרבה אבנים רופפות. זה יכול להיות מאתגר בדרך למטה.

יש חניון למרגלות הר קרואג פטריק, אבל מכיוון שזהו אחד הדברים הפופולריים ביותר לעשות בווסטפורט / מוריסק,החניון נוטה להתמלא במהירות בסופי שבוע, במיוחד במהלך הקיץ. אם אין לכם מקום, תמצאו חניה לאורך הכביש, לא רחוק מהכניסה לחניון.

קרואך פטריק, שנחשב להר הקדוש ביותר באירלנד, ידוע בשל עלייה לרגל לכבוד פטריק הקדוש , הקדוש הפטרון של אירלנד. בפסגת ההר צם פטריק הקדוש במשך ארבעים יום בשנת 441 לספירה.

הוא  פתוח מדי יום ממרץ עד אוקטובר ושטחי הפארק פתוחים כל השנה. הכניסה חינם.

נהר קוריב מחבר את Lough Corrib לים בגאלווי. למרות שזהו אחד הנהרות הקצרים ביותר באירופה, במרחק של קצת יותר מ-6 קילומטרים, הוא לפי הדיווחים השני הכי מהיר ביבשת ומבחינת נפח המים הוא במקום השני באירלנד אחרי נהר שאנון. כ-105 מ"ק לשנייה זורם במורד הקוריב. 

 GALWAY CITY KARTING

כתובת Liosban Industrial Estate Tuam Road, Galway Ireland

מסלול הקרטינג היא פעילות מהנה למבוגרים ולילדים כאחד, תוכלו להשתתף במרוץ Go Karting תוכלו להצטרף לקבוצה ולהתחרות,מסלול הקארטינג מארח מסיבת יום הולדת ,אירועי גיבוש, מסיבות עונתיות ומועדוני ספורט וחברתיים במקום העבודה,תוכלו להתחרות זה מול זה, או לבחון את המיומנות שלכם על המסלול.בסוף המירוץ מפרסמים את המקום שהגעתם אליו בתחרות. תוכלו לקחת חלק בגראנד פרי ולנפנף בגביע ובהישג שלכם בתחרות. , תוכלו גם להירגע וליהנות מהכיבוד ולצפות באחרים , כולם יכולים להשתתף, מגיל 7.

 THE PIRATE ADVENTURE PARK AT WESTPORT HOUSE

פארק ההרפתקאות של פיראטים הוא יום בילוי משפחתי אידיאלי לילדים מתחת לגיל 12 עם מגלשות, סירות ורכבות  ומתקני רכיבה – כולם באחוזת ווסטפורט האוס ההיסטורית.האחוזה נקראה על שם מלכת הפיראטים המפורסמת של קונאכט – גרייס או'מאלי – שהתגוררה פעם באתר הזה ממש . המתקנים בבפארק ההרפתקאות של הפיראטים מגוונים, תמצאו מגלשות, הספינה המתנדנדת של מלכת הפיראטים , רכיבת אבן העץ של Pirates Plunge תגרום לכם להחסיר פעימה ולריגושים, תוכלו להירגע על סירות פדאל הברבור. עלו על סיפון ה-Westport House Express מסביב לאגם. תרכבו על Jump Around, מיני גלגל ענק ו- Kiddie Zipwire. בדוק את שיווי המשקל שלך במנהרת הוורטקס. פנו זמן לביקורבמגרש המשחקים ובפיצריה של גרייסי. תוכלו לשחק גולף ועוד הרבה משחקים.

WATERPOINT

כתובת Pier Road, Enniscrone Ireland

זוהי משחקייה עם טירה קופצנית, מגלשות, אזור משחקים רך וקיר טיפוס .

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!