מפעל הקריסטל של ווטרפורד (House of Waterford Crystal)

מפעל הקריסטל של ווטרפורד (House of Waterford Crystal)

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

מפעל הקריסטל של ווטרפורד (House of Waterford Crystal)

מסע אל עולם הקריסטל היוקרתי

בלב העיר ווטרפורד (Waterford) שבדרום אירלנד, עיר ויקינגית שנבנתה בשנת 914 לספירה, נמצא מבנה זכוכית מרתק ובו מפעל קריסטל עולמי. בית ווטרפורד הוא למעשה מפעל ייצור קריסטלים שנחשב לאחד מהמפעלים היוקרתיים בעולם בתחומו, שם מתעוררות לחיים יצירות קריסטל מורכבות ויוקרתיות. 

בביקור בבית המפעל של ווטרפורד תזכו לחזות בתהליך המורכב של הכנת יצירות קריסטל, שהחל לפני יותר מ-230 שנה, ומאז משתכלל ביכולותיו, אך נשאר אותנטי ומיוחד. במפעל תוכלו לערוך סיור מודרך ולצפות בבעלי המלאכה המיומנים שעוסקים בעבודת ניפוח הקריסטל ובעיצוב והיתוך שהופכים את החומר היוקרתי ליצירת אמנות. אגרטלים, קערות, נברשות, אלו רק חלק מכלי הקריסטל המיוצרים במפעל היוקרתי.

בנוסף לתהליך הייצור המרתק, מפעל ווטרפורד מציג אוסף עצום של יצירות היסטוריות הממחישות את האבולוציה של ייצור גבישי הקריסטל במשך מאות השנים. מגביעי קריסטל עדינים מהמאה ה-17 עד לנברשות קריסטל מודרניות, קולקציית האספנות של ווטרפורד מספקת הצצה מרתקת להיסטוריה של המפעל היוקרתי ומשמעותו בתרבות האירית.

סיור מודרך בעולם הקריסטל של ווטרפורד:

סיור הקריסטל בבית ווטרפורד הוא יותר מביקור במפעל. הסיור המרתק גורם למבקריו לצלול בעולם הקריסטל היוקרתי ולחוות כל שלב בתהליך היצירה- מההתחלה ועד הסוף.

הסיור מתחיל בחדר ההיסטוריה, שעוסק בהקמתו של מפעל ווטרפורד קריסטל ובשנות פעילותיו הראשונות. חלק זה של הסיור כולל תערוכות על התפתחות המפעל והתחלתו בעולם. 

לאחר מכן, ממשיך הסיור לחדר התבניות וחדר הניפוח, שם תוכלו לחזות בעובדי המפעל מבצעים את פעולות הניפוח עם תבניות עץ וכלי עבודה אותנטיים, והופכים כדורי קריסטל מותך זוהרים לצורות אלגנטיות.

הסיור ממשיך אל מחלקת החיתוך, שם תוכלו לחזות באמנים שחותכים את גבישי הקריסטל לצורות ייחודיות, ותוכלו לחזות בשני השלבים האחרונים בתהליך- שלב הפיסול ושלב החריטה. 

בסיום הסיור המרתק, איך לא, תגיעו לחנות קריסטלים יוקרתית בו תוכלו לרכוש מתנות ומזכרות המיוצרות במפעל- מתכשיטי קריסטל קנים ועד לנברשות או כלי מטבח. 

הסיור הוא סיור מרתק ואינטראקטיבי מלווה על ידי מדריך מקצועי. 

הסיור הינו בשפה האנגלית ואורכו כשעה.

העיר ווטרפורד (Waterford):

מעבר לתחום הקריסטל היוקרתי שהקנה לה פרסום ותהילה, העיר ווטרפורד עצמה היא יעד יפהפה, עשיר בהיסטוריה ותרבות. הרובע הוויקינגי של העיר בולט במיוחד, וכולל ארכיטקטורה מימי הביניים וציוני דרך היסטוריים. העיר מתהדרת גם בסצנת אמנות תוססת, עם גלריות ומוזיאונים רבים המציגים כישרון ומורשת מקומיים.

בביקור בעיר, אל תפספסו את המשולש הויקינגי (The Viking Triangle), אזור תרבות ומורשת במרכז העיר, בו תוכלו לחקור את העבר הוויקינגי של העיר דרך אתרים היסטוריים ומוזיאונים שונים, כמו מגדל רג'ינלד (Reginald's Tower), מוזיאון ימי הביניים (the Medieval Museum) וארמון הבישוף (Bishop's Palace).

הרי קומרג (Comeragh) הנמצאים כ-30 ק"מ מערבית לעיר, הם יעד פופולארי לחובבי טבע שכן הם מציעים מסלולי הליכה שונים באורכם ובדרגת הקושי שלהם הטובלים בנופי ההרים הציוריים, מפלים ונחלים זורמים.

מפעל הקריסטל של ווטרפורד (House of Waterford Crystal)- מידע חשוב:

מיקום: מפעל הקריסטל נמצא בלב העיר ווטרפורד, הנמצאת בדרום אירלנד, כ-170 ק"מ דרומית לעיר דבלין. 

אל העיר ווטרפורד ניתן להגיע בנסיעה ברכב מדבלין, שתיקח כשעתיים, או באמצעות רכבת ישירה בין דבלין לווטרפורד, הלוקחת כשעתיים וחצי. בנוסף, ישנם אוטובוסים היוצאים מדבלין לעיר ווטרפורד, אך זמן הנסיעה עלול להיות ארוך יותר.

כתובת המפעל: 28 The Mall, Waterford.

שעות פתיחה: שעות הביקור במפעל משתנות מחודש לחודש ולכן יש לבדוק את שעות הפתיחה המעודכנות באתר האינטרנט של המפעל.

למגיעים ברכב מדבלין, מומלץ לשלב את הטיול בווטרפורד עם טיול בעיר היפהפה קילקני (Kilkenny).

מומלץ להזמין כרטיסים מראש!

לסיכום, מוזיאון הקריסטל של ווטרפורד הוא יעד חובה עבור כל מי שמעריך יופי, אמנות והיסטוריה. הסיור במפעל מציע למבקריו חוויה איכותית ומרתקת בין אמנות הקריסטל המודרנית לעולם המפעל הישן. 

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!