לנסטר

לנסטר

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

לנסטר או ליינסטר (באירית: Laighin / Cúige Laighean, באנגלית: Leinster)

ליינסטר הוא מחוז באירלנד, אחד מארבעת המחוזות היוצרים את האי.

ליינסטר הוא הקטן ביותר מבין ארבעת המחוזות האיריים בשטח ובאוכלוסיה. הוא ממוקם במזרח-מרכז אירלנד, ובירתו בדבלין. ליינסטר חולקה באופן מסורתי לארבעה מחוזות: דבלין, קרלו, קילדר ווויקלו.

ליינסטר היא מחוז באירלנד. מחוז ליינסטר ממוקם במזרח אירלנד והוא אחד מארבעת המחוזות המרכיבים את האי. יש בה 2,844,000 תושבים והיא משתרעת על שטח של 8,541 קמ"ר.

יש לה תשעה מחוזות: קרלו, קילדאר, קילקני, לאוס, לונגפורד, לוט, אופאלי, ווסטמית' ווקספורד. עיר הבירה היא דבלין המשמשת גם כבירה הלאומית.

ליינסטר הוא מחוז באירלנד. הוא מורכב מהמחוזות ההיסטוריים של ליינסטר ורוב קרלו, קילקני, וקספורד וויקלו.

המחוז נוצר כתוצאה מהפלישה הנורמנית לאירלנד ושימש כיחידה למטרות מנהליות תחת שלטון אנגלי. הבירה המסורתית של ליינסטר היא דבלין, שהיא גם עיר הבירה של אירלנד.

ליינסטר הוא אחד מארבעת המחוזות המרכיבים את אירלנד. היא תופסת כרבע משטחה הכולל של המדינה ויש לה אוכלוסייה מוערכת ב-2016 של 2,000,000 אנשים או 16% מכלל האוכלוסייה באירלנד.

הכירו את לנסטר - מה יש לעשות? אילו אטרקציות ופעילויות שוות? מדריך מקיף!

National Museum of Ireland

המוזיאונים הלאומיים של אירלנד בדבלין חופשיים לביקור ויש בהם אוספים נהדרים כמו גם מגוון רחב של אירועים למשפחות, נביא כאן סקירה שלהם.

המוזיאון הלאומי של אירלנד – ארכיאולוגיה- הממוקם ברחוב Kildare בדבלין, פתח את שעריו לראשונה בשנת 1890 הוא מציג דוגמאות יוצאות דופן של אמנות קלטית וימי הביניים, כמו גביע Ardagh המפורסם, סיכת טארה, פעמון פטריק הקדוש ומטמון דרינפלן.

 הוא כולל אוסף של חפצי זהב פרהיסטוריים באירופה, אוסף עבודות הזהב  ותכשיטים הפרהיסטוריות נע בין 2200 לפנה"ס עד 500 לפנה"ס. 

טיילו דרך אירלנד הפרהיסטורית וראו קבר מעבר משוחזר וכן כלים, כלי חרס וחפצים אישיים של החקלאים הנאוליתיים. התערוכה Viking Ireland חוקרת את עידן הוויקינגים באירלנד באמצעות חפצים ששרדו – כולל חפצים מקברי ויקינגים מהמאות ה-9 וה-10 ומאתרי התיישבות של המאות ה-10 עד ה-12. במרכז התערוכה תצוגה של ממצאים מחפירות המוזיאון בדבלין, בווד קוואי, האתר הוויקינגי החשוב ביותר באירלנד.

תערוכת אירלנד מימי הביניים 1150-1550, מתעדת את החיים באירלנד בעידן הקתדרלות, המנזרים והטירות. התערוכה מכילה שלוש גלריות בשם כוח, עבודה ותפילה, המשקפות את החלוקה המשולשת של החברה של ימי הביניים – אצילים, פשוטי דת ואנשי דת.

2021 Clontarf 1014 – תערוכה  של כלי נשק ויקינגיים ואיריים, האופייניים לאלו המשמשים בקרב, מופיעים לצד מטמון של חפצי כסף יקרים ואוצרות דת.

התערוכה המרתקת מלכות והקרבה מתרכזת במספר גופות שנמצאו בביצה מתקופת הברזל. הגופות שרדו הודות לחומר בביצה ששימר את הגופות ממש בשלמותן.

תערוכות אחרות כוללות את מצרים העתיקה, קרמיקה וזכוכית מקפריסין העתיקה .

המוזיאון הלאומי של אירלנד –  אומנויות דקורטיביות והיסטוריה- הוא ביתם של מגוון רחב של חפצים, הכוללים נשק, רהיטים, כסף, קרמיקה וכלי זכוכית ותלבושות.

ניתן לומר כי צריף קולינס בעיר דבלין, הנקרא על שם מייקל קולינס המפורסם, הוא חפץ האמנות הגדול ביותר של המוזיאון הלאומי של אירלנד, זה שיכן גם כוחות חימושים של צבא בריטניה וגם כוחות של הצבא האירי במשך שלוש מאות שנים. המוזיאון נבנה בשנת 1702, הבניינים הראשיים של המתחם הם בסגנון ניאו-קלאסי. Collins Barracks שופץ לחלוטין ושוחזר כדי להפוך למוזיאון הלאומי לאמנויות דקורטיביות והיסטוריה, המתאר את ההתקדמות הכלכלית, החברתית, הפוליטית והצבאית של אירלנד לאורך הדורות.

בין המוצגים: תערוכה על מלחמות אירלנד 1917 – 1923 והמרד של 1916; חיילים ומפקדים – אירים במלחמה משנת 1550 ועד היום,ריהוט כפרי אירי ,ביגוד עתיק ומלאכת יד; האמנות הקדושה של אירלנד 1600 – 1750; תערוכת כסף אירי,חפצי אמנות המוצגים נעים מחפצי כסף, קרמיקה וכלי זכוכית ועד כלי נשק, רהיטים, דוגמאות לחיי עם ותלבושות. כל אלה מוצגים בגלריות חדשניות ועכשוויות.

במוזיאון הלאומי של אירלנד – תולדות הטבע  יש גלריות של בעלי חיים מאירלנד ומחו"ל, גם מוצגים גיאולוגיים מהווים אוסף כולל של כ-2 מיליון דגימות מדעיות עם אזור גילוי.

רק שנתיים לפני שצ'ארלס דרווין פרסם את יצירתו המפורסמת, 'מקור המינים', המוזיאון לתולדות הטבע ברחוב מריון נפתח לקהל לראשונה בשנת 1857. כיום הוא מחנך ו באמצעות מגוון העצום והמופלא של החיים המוצגים. המכונה בחיבה "גן החיות המתים" .

הוא מפורסם בזכות   האוסף הגדול ביותר בעולם הכולל שני מיליון מינים, מתוכם בערך מחציתם חרקים, חיים זה לצד זה, כיאה למוזיאון להיסטוריה של הטבע, לוחות מעוטרים ומפוסלים המתארים דמויות מיתולוגיות. מוזיאון זואולוגי זה כולל דוגמאות יוצאות דופן של חיות בר מאירלנד ומהפינות הרחוקות של העולם, חלקן ניתן לראות היום ואחרות נכחדו מזמן, מכוסות ב"פאונה אירית" ו"יונקים של העולם".

Dublinia

מוזיאון שיחזיר אתכם לאחור בזמן, של דבלין הויקינגית מימי הביניים.

חזרה לעיר בתקופת הוויקינגית. תגלו כיצד נראו החיים על סיפון ספינת מלחמה ויקינגית, תראו את כלי הנשק ולמדו את הכישורים של להיות לוחם ויקינגי. נסו בגדים ויקינגיים, תראו את החיים כעבדים ובקרו בבית ויקינגי ,למדו על המיתוסים והסיפורים סביב הוויקינגים ומורשתם.

המוזיאון מכניס אתכם לדבלין מימי הביניים. תוכלו לצפות במראות, בקולות ובריחות של העיר העמוסה. תוכלו ללמוד על פשע ועונשים, מוות ומחלות ואפילו תרופות מלפני 700 שנה. תיהנו מהיריד מימי הביניים, למדו לשחק משחקים מימי הביניים, בקרו במטבח של סוחר עשיר ו. המוזיאון משחזר רחוב סואן מימי הביניים.

המוזיאון חושף את העבר העשיר של דבלין ומגלה כיצד אנו מושפעים מתקופת הוויקינגים וימי הביניים. יש במוזיאון חפצי אמנות שנמצאו בדבלין בהשאלה קבועה מהמוזיאון הלאומי של אירלנד, כולל אלה מהחפירות המפורסמות של Wood Quay.  תוכלו ליהנות מחוויה אורקולית מרהיבה, דרך סיפור על חייו של אדם אחד שגדל בדבלין מימי הביניים, תחוו את הצלילים והריחות , תלמדו על הארכיאולוגיה של העיר בתערוכה ציידים .בסיום, תוכלו לטפס על המגדל המקורי מימי הביניים, 96 מדרגות לפסגה עם נופים מרהיבים של העיר.

בסופי שבוע במהלך הקיץ, כולל שבתות תוכלו להשתתף בסדנאות להכנת סירים מימי הביניים, מופעי בובות , סיורים בדבלין מימי הביניים ועוד .

הגנים הבוטניים הלאומיים,  National Botanic Gardens, Dublin

הגנים הבוטניים הלאומיים ממוקמים בגלסנבין, רק 3 ק"מ ממרכז העיר דבלין.

זהו ביתם של אלפי מיני צמחים, תוכלו להצטרף לסיורים יומיים, תוכנית קבועה של אירועים משפחתיים ופעילויות עונתיות.

הגנים הבוטניים הלאומיים בגלסנבין, ידועים באוספים המעודנים של הצמחים המתקיימים שם. הם ביתם של למעלה מ-15,000 מיני צמחים וזנים ממגוון בתי גידול מכל רחבי העולם.

היהלום שבכתר הגנים הוא סט של חממות היסטוריות משוחזרות , הבולטים שבהם הם ה-Curvilinear Range של ריצ'רד טרנר ובית הדקל הגדול, שניהם זכו בפרס על מצוינות באדריכלות שימור.

הגנים הם גם ביתם של למעלה מ-300 מיני צמחים בסכנת הכחדה, 6 מהם כבר נכחדו בטבע. הגנים מספקים מרחב ירוק רגוע ויפה באמצע בירת המדינה.

אחוזת פאוורסקורט, ( Powerscourt ) וויקלו

אחוזת Powerscourt מציעה יום טיול פנטסטי למשפחות עם מבחר אטרקציות לבקר בהן – גני Powerscourt ומפל, ומוזיאון לילדים, ארמון  Powerscourt. ואחד הנופים הטובים ביותר באירלנד בגני Powerscourt.עמדו במרפסת האבן העליונה בפאורסקורט, ותראו נופים כצו של גלויה.

בית פאוורסקורט הושלם בשנת 1741, והוא זכה לתואר של כבוד של וילה רנסאנס איטלקית גדולה, 

לפאורסקורט יש מזקקת וויסקי משלה באחוזה – המותג המפורסם ביותר שלה הוא Fercullen.

תוכלו לבלות שעות בשיטוט בין הפגודות של הגנים היפניים אל העמקים המיוערים ובית הקברות לחיות מחמד, היושב בחלק שקט של האחוזה מוקף ורדים בקיץ.תוכלו לאכול להנאתכם במסעדת Avoca ובית הקפה עם נוף מעבר לגנים עד להרי הסוכר.

הטרסות הירוקות המרהיבות משקיפות על ידי הר כיכר הסוכר הגדול ותוכננו במאה ה-19 על ידי האדריכל דניאל רוברטסון.

מפל Powerscourt, הוא המפל הגבוה ביותר באירלנד, הממוקם 6 ק"מ מהאחוזה הראשית, שם תוכלו לגלות עצים בני מאות שנים, כמו עצי הסקויה הענקים שגובהם עד 80 מטרים!

vnpk שוכן בעמק מפואר khs הר ג'וז'ה וכיכר הסוכר הגדולה, מפל Powerscourt הוא התגלמות של יופי פראי וטבעי. המפל הגבוה בגובה 121 מטר  ומושך אליו מבקרים מאז סוף המאה ה-18. לכו בשבילי היער ותראו צבי או סנאי אדום.המפל זורם במורד הנהר מעל סלעים ואבנים. זהו מקום פופולרי לפיקניקים וגם לברביקיו,תיהנו מתוכניות לכל המשפחה הכוללות חיפושי אוצרות, טיולים קסומים ועוד .

במוזיאון הילדות של ארמון טארה, וויקלו , תוכלו לחקור את העולם המיניאטורי הקסום של  מוזיאון הילדות של ארמון טרה  בבית Powerscourt. כל חדר בארמון טרה מרוהט ביצירות מופת מיניאטוריות, תקרות מצוירות ביד ורצפות עץ ושיש בעבודת יד.

במוזיאון נמצא בית הבובות התקופתי הגדול ביותר באירלנד. ארמון טארה מכיל מאות מוצגים מרתקים, ביניהם הבית המדהים מהמאה ה-17 בבקבוק, הבובה הקטנה בעולם ובית בובות בן 300 שנה. המוזיאון מתאים לכל הגילאים מגיל 5 עד 105! יש חדר אינטראקטיבי למבקרים צעירים יותר וחידון המיועד לכל המשפחה.

Powerscourt מכילים את הגנים הגדולים בעולם הממוקמים 20 ק"מ דרומית למרכז העיר דבלין. על רקע הר הסוכר הגדול, Powerscourt. מהגנים האיטלקיים המעוטרים ועד לטיולים הרשמיים של גני הוורדים , בגנים יש למעלה מ-200 זנים של עצים, שיחים ופרחים .

הגנים משתרעים על 47  דונם, נבחרו למקום השלישי בעולם הגן מכיל טרסות פסלים ואגמי נוי.

הגנים הוקמו על פני תקופה של 150 שנה ותוכננו ליצור גן שהיה חלק מהנוף הרחב יותר, שיצר את אחד הנופים המלכותיים ביותר באירלנד. פסלים משובחים ומפעלי ברזל שנאספו מרחבי אירופה מעטרים את הגנים המפוארים הללו.

אחוזת הפלדיאן נהרסה בשריפה ב-1974 ונפתחה מחדש ב-1996, כעת הוא ביתם של מגוון חנויות יצירה ופנים הכוללות עיצוב אירי. בית הקפה Terrace מציע מטבח אירי ביתי.

בית בלוודר, Belvedere House

Belvedere House  שוכן באתר המשקיף על Lough Ennell עם נופים מרהיבים של האחוזה המשתרעת על פני 160 דונם, הכוללת גן מוקף חומה ויקטוריאני, עצים אקזוטיים .

אחת מהאטרקציות הוא שביל נרניה וגן הפיות.  יש בית קפה, חנות מתנות, גלריות ותערוכות. 

תיהנו מהליכה בשבילי היער סביב בלוודר האוס, אחוזה מהמאה ה-18 על חופי לו אנל בלב ליבה של אירלנד, מחוז ווסטמית.

הבית נבנה כבקתת ציד עבור רוברט רוכפורט, הרוזן הראשון מבלוודיר, שטבעו המנומס ואכזריותו זיכו אותו בכינוי "הרוזן המרושע". הוא שוכן רק 8 ק"מ מהעיירה ההומה מולינגר, על גבעה קטנה המשקיפה על האגם ומוקפת בפארק שופע,.

כדי לבנות את בלוודר, נעזר רוכפורט ב-Richard Castle, האדריכל האחראי על בית ווסטפורט ובית פאוורסקורט, בין היתר. הבית אמנם קטן, אך נופי האגם המדהימים שלו, עבודות הגבס המפוארות וציפוי עץ אלון משובח מתחרים בכמה מהאחוזות הפלדיות הגדולות ביותר של אירלנד.

הכינוי, הרוזן המרושע, היה ראוי מאוד. הוא האשים את אשתו מרי בניהול רומן עם אחיו ארתור וכלא אותה בבית משפחתו במשך יותר מ-30 שנה. לאורך כל הזמן הזה, הרוזן המרושע חי חיי מותרות ונהנתנות בבית בלוודר .רוכפורט השקיע הרבה מזמנו ומכספו ביצירת האחוזה הכפרית המושלמת לעצמו בבלוודר. אבל כשאח מטריד אחר, ג'ורג', בנה אחוזה גדולה יותר בטווח ראייה מביתו, הוא לא יכול היה לתת לעלבון לעבור.הוא הורה לבנות חומה מתנשאת בגנים – גבוהה ורחבה מספיק כדי להסתיר את בית טודנהאם , החומה מכונה "החומה הקנאית",תוכלו לראות אותה ואת הקשת הגותית והביתן המתומן, כשאתם משוטטים בשבילי היער.

המוזיאון הימי הלאומי של אירלנד, National Maritime Museum of Ireland

במוזיאון הימי תצאו למסע גילויים , תשמעו סיפורי גילוי, גבורה, מלחמה ואסונות בים. תלמדו על היסטוריה ימית, חקר, ניווט, רדיו, טכנולוגיית כבלים בים עמוק, טבע, חיות בר, תחוו צפייה בלווייתנים,  ותוכלו להצטרף לסיורי שייט באירלנד

בין האטרקציות המומלצות ה-Baily Optic המסתובב במשקל 10 טון, מנוע הקיטור המחושמל, תערוכת הטיטאניק, חדר הרדיו שנוצר מחדש, רציפי השבויים של הצי המלכותי ואנדרטת המלחמה. תוכלו להתנסות כמלחים ליום אחד. במוזיאון יש חנות של מזכרות ובית קפה.

Killruddery House and Gardens, וויקלו

קילרודרי  הוא ביתם של משפחת ברבאזון (הארלים ממית') מאז 1618. האחוזה המפוארת בשטח של 800 דונם היא חווה בת קיימא, מגוונת ביולוגית, הכוללת יער פורח, גנים רשמיים מהמאה ה-17, תיאטרון סילוואן בעל גדר חיה גבוהה, גן הבריכות הארוכות הם חלק מהמאפיינים של הנופים  .גני קילרודרי הם פנינה בפאתי הבירה, בוויקלו. 

אלה הגנים המפורסמים ביותר של אירלנד,  עם שטחים מיוערים יפים, עם מאפייני מים ו"חדרים" חיצוניים ייחודיים. חדרי תה מענגים . תוכלו לצאת לסיורים מודרכים באחד מהבתים ההיסטוריים הגדולים של אירלנד .

ביתם של משפחת ברבאזון (הארלים ממית') בית קילרודרי היא  האחוזה המצליחה ביותר בתחייה האליזבתנית באירלנד והאופנתית ביותר בתקופתה. הגנים מהמאה ה-17 שרדו בפריסה הרשמית המקורית שלהם עם כמה תוספות מהמאה ה-18 וה-19. הגנים מלאים בשתילה יפהפיים ושטחי יער, תוכלו לקנות תוצרת ביתית של Killruddery מהגן החומה שלהם ומחנות החווה היומית הפתוחה בין השעות 9:00-18:00 באזור חצר הסוסים המוגנת, תוכלו לשתות שם תה קפה ופטיסרי תוצרת בית, כמו גם אפשרויות ארוחת צהריים ושפע של תוצרת עצמית של Killruddery מהגן החומות שלהם, כולל ביצי בוסתן חופשי, ירקות טריים ופרחים חתוכים Killruddery, לחם טרי מה-Bakers Table, בשר חופשי, מרמלדה של ליידי Meath, ריבות Killruddery ומבחר קפדני של אומנות מקומית.

יש במקום אירועים שנתית שלהם,שורה אקלקטית של סדנאות בוטניות, שיחות גן, ימי משפחה, תיאטרון ומופעים מוזיקליים.

סיורים מודרכים בבית זמינים ממאי עד ספטמבר.שוק חוות Killruddery מתקיים מדי שבת בין השעות 10:00-15:00 עם מגוון יצרני מזון מקומיים, תוצרת אורגנית ובעלי מלאכה באזור חצר הסוסים וחנות התבואה (חניה וכניסה חינם)

The Spire of Lloyd in Kells

זהו מגדלור שתוכנן על ידי הנרי אהרון בייקר (מעצב ה-King's Inn, דבלין) עבור הרוזן הראשון מבקטיב לזכרו של אביו סר תומאס טיילור ב-1791.

המגדלור שימש במקור לצפייה במירוצי סוסים וצפייה בצייד במאה ה-19. כעת, בגובה 30 מ', תוכלו לראות נופים מרהיבים של האזור הכפרי סביב ליינסטר,ובימים בהירים תוכלו לראות  עד להרי המורן במחוז דאון, צפון אירלנד 

בפנים יש גרם מדרגות לולייניות בן 164 מדרגות, עם כלוב מגן מרכזי. הלוח בצד המזרחי של הספיר נושא את סמל Headfort עם סמל המשפחה .

הצריח ניצב באתר של מבצר טבעת מתקופת הברזל, אך הולכות וגדלות עדויות המראות שהאתר נוצר עוד בתקופת הברונזה.

אדוארד ברוס, אחיו של המלך רוברט ברוס מסקוטנד, חנה כאן בעקבות ניצחונו בקרב קלס ב-1314, כחלק מפלישתו המוצלחת לאירלנד.

בתקופות הרעב הגדול חיו על הגבעה אנשים חסרי כל. הפארק הקהילתי כולל את – בית קברות העניים – בו קבורים קורבנות רבים של תקופת הרעב באמצע המאה ה-19. 

הצריח פתוח למבקרים בימי שני בחגים ובתאריכים נבחרים במהלך הקיץ .

Gairdin an Ghorta בניומרקט, קילקני

זהו גן זיכרון לאומי המוקדש לקורבנות הרעב. Gáirdín an Ghorta ממוקם בניומרקט, מחוז קילקני, הגן מתעד את ההיסטוריה האירית ומטרתו לכבד את כל אלה שחיו ונספו ברעב.

Gáirdín an Ghorta השביל דרך הגן הוא מסע לאורך ההיסטוריה של העם האירי מתקופת טרום הרעב לעתיד.

Gáirdín an Ghorta הרעב הגדול התרחש בעשור 1841 עד 1851 , תקופה בה אירלנד השתנתה באופן דרמטי. כתוצאה ממחלה שהכחידה את תפוחי האדמה, היה רעב גדול במהלכו, שני מיליון בני אדם נעלמו, מיליון מתו ומיליון היגרו. שנת 1851 סימנה את סופה של מחלת תפוחי האדמה, אולם נותרו מחלות ותחלואות ואנשים מתו מתת תזונה. הגן מכבד את אלה שמתו מחום, מרעב בבתיהם ובבית העבודה שלהם, כמו גם אנשים שנאלצו להגר ואלה שהחזיקו באחזקותיהם הדלות והעבירו אותם דור אחר דור.

הגן נפתח על ידי הנשיאה מרי מקאליז ב-15 באוקטובר 1999. הוא פתוח כל השנה והכניסה חופשית. ניתן לערוך סיורים בתיאום מראש. האזור מול בית המורשת בשם Garraí na bPrátaí (גן תפוחי האדמה). הוא משמש כאזור פיקניק והוא מקום פופולרי מאוד לצילומים.

שאלות ותשובות

Zipit Forest Adventures  זהו פארק הרפתקאות המציע עד ארבע שעות של חוויות אתגריות בצמרות עצים, מתאים למבוגרים וילדים מגיל 7 ומעלה. שני הסניפים שלהם ב-  Tibradden Wood בדבלין  וב-  Lough Key ב-Roscommon ,  תוכלו לטפס על מוטות וקירות טיפוס, להתנדנד , להתאזן על גשר חבלים, או לזרוק במורד רשת.

הפעילות האתגרית בפארק מתאימה למתחילים ועד למכורים לאדרנלין, תוכלו לחוות חוויה מהנה עם הדרכה ועידוד ממדריכים מוסמכים, בידיעה שאתם בטוחים ברתמה שלכם.

Malahide Castle, Dublin

לכו לצפון דבלין ובקרו בשטחים הנרחבים של טירת מלאהיד . בעוד שהטירה עצמה, בית הפרפרים והגנים המוקפים חומה דורשים כרטיס, לפארקים רחבי הידיים הכניסה חופשית. עם שפע של שבילי הליכה, שטחים ירוקים, שדות משחקים ויער לגלות, זוהי פנינה נסתרת אמיתית.

בתוך שטח הטירה, אל תחמיצו את מגרש המשחקים העצום, עם שפע של ציוד לפעוטות ועד ילדים גדולים יותר. תוכלו לעקוב אחר השבילים היוצאים מטירת Malahide לטיול קצר לתוך הכפר Malahide,בית בחוף יפהפה ושפע של חנויות ומסעדות.

פארק חיות הבר Secret Valley, Wexford

פארק חיות הבר Secret Valley  כולל 14 דונם מלאי כיף לכל המשפחה.תוכלו לראות מקרוב למורים, דביבונים וסוריקטות, להאכיל עזים , לרכב על הפוני ולפגוש מגוון גדול של בעלי חיים – יש אפילו טרנטולה!יש אזורי משחק גדולים בחוץ ובפנים, ותוכלו גם לשחק גולף , ליהנות מפיקניק .

Irish National Stud & Gardens, Kildare

Irish National Stud הלאומית האירית היא ביתם של שני סוסים נפלאים וגנים גדולים. מציע חוויה בלתי נשכחת ב-800 דונם של אזור כפרי יפהפה של קילדר, שכל המשפחה יכולה ליהנות ממנה.

זוהי אטרקציה ייחודית של יופי טבעי יוצא דופן עם כמה מהסוסים המפוארים והגנים המפוארים ביותר שניתן למצוא בכל מקום בעולם. על גבי הגנים והסוסים המרהיבים יש גם מגרש משחקים ואזור פיקניק -במהלך הקיץ, יש טיולי פוני חינם ופעילויות מהנות לילדים המבקרים בימי רביעי וראשון.

פארק יער אבונדיל, וויקלו

Avondale House and Forest Park – Mykidstime

באבונדיל נולד צ'ארלס סטיוארט פארנל, אחד מגדולי המנהיגים הפוליטיים של ההיסטוריה האירית המודרנית, ב-1846. הבית הוא כיום מוזיאון לזכרו.פארק יער אבונדיל  שוכן בעיקר על הגדה המערבית של נהר Avonmore על 505 דונם של אדמה. יש מגוון אינסופי של שבילי הליכה וטיולים, בין עצי המחט על גדות הנהר. השירותים כוללים גנים, אתר פיקניק, מגרש משחקים, שבילי הליכה ונקודות תצפית.

Tayto Park Theme Park & ​​Zoo  הוא אחד הדברים המפורסמים ביותר לעשות בלינסטר, ויש לו הרבה מה להציע לכל המשפחה ליום כיף, עם למעלה מ-100 אטרקציות בפארק השעשועים ובגן החיות. תראו מארנבות ועד סוריקטות ועד נמרי אמור, מסלול החבלים הגבוהים של Tayto Sky Walk ועוד.בפארק יש שפע של בתי קפה, חנויות ואזורי פיקניק.ואז אם תעזו, סעו ברכבת ההרים הגדולה באירופה, The Cú Chulainn Coaster!

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!