הכיכר של מולי מאלון

הכיכר של מולי מאלון

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

מולי מאלון היא דמות טרגית אשר מלווה את דבלין מזה מאות שנים ואפילו נכתב עליה שיר שהוא נחשב להמנון הלא רשמי של דבלין, היא הייתה אישה פשוטה שעובדת ביום כמוכרת דגים ובלילה כנערה עובדת, היא הייתה נוסעת הרבה בדרכים ואנשים אהבו לשמוע את הסיפורים שלה.

מולי הפכה לאגדה בדבלין לאחר שנכתב עליה כמה שירים החל מהמאה השמונה עשרה וגם אחד במאה העשרים, מה שרק חיזק את האגדה סביב דמות של מולי מאלון,  כיום ניתן לבקר את הפסל שלה שעשוי כולו מברונזה, הוא מוצב ברחבה של משרד התיירות ובקרבתו יש אטרקציות רבות.

מה יש לעשות בכיכר של מולי מאלון והסביבה

הפסל של מול מאלון הוא אטרקציה שמושכת אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם, על אף שכל מה שתראו זהו פסל של אישה עשוי מברונזה הסיפור שעומד מאחורי הדמות המסתורית זה מה שהופך אותה לכל כך מבוקשת וכל כך הרבה אנשים עושים את המאמץ להגיע ולראות את הפסל שלה.

במקור הפסל היה מוצב ברחוב גרפטון, כיום ניתן למצוא את פסל הברונזה המפורסם של מולי מאלון ברחוב סאפולק אזור תיירותי מאוד שיש בו מגוון גדול של אטרקציות גם מבנים היסטוריים וגם חיי לילה מעולים.

יש אתרי תיירות שכולם הולכים אליהם מפני שהם הפכו לפופולריים כמו הפסל של מולי מאלון שאין בו הרבה מה לעשות מלבד להתרשם מהפסל המרשים לצלם כמה תמונות ולהעריך את הסיפור חיים שלה ואת ההשפעה שלה על דבלין.

הכיכר של מולי מאלון נמצאת באזור מאוד מרכזי בעיר ולא צריכה להיות לכם בעיה להגיע למקום בקלות יש את המטרו הקו הירוק אשר מגיע ממש קרוב לכיכר, ויש מספר גדול של קווי אוטובוס שתוכלו למצוא בכל מקום בדבלין.

הכיכר של מולי מאלון בדבלין היא מרכז שוקק ותוסס של חיי לילה עם ריכוז גבוה של ברים מעולים כולל הבר המפורסם ביותר בדבלין וכנראה באירלנד כולה הטמפל בר, שווה לטייל באזור ולמצוא ברי קטנים וצדדים ולהרגיש כמו אחד המקומיים, כמובן שגם תוכלו למצוא בירה איכותית המיוצרת באזור או בירות מכל רחבי העולם.

במרחק הליכה קצר נמצא יעד תיירותי נוסף ששווה לבקר בו טריניטי קולג', זהו מבנה עוצר הנשימה מבחוץ ומבפנים עם החדר הארוך המדהים בספרייה העתיקה, טריניטי קולג' הוא אחד מאתרי החובה בדבלין ונמצא במרחק של הליכה ממש קצרה מהפסל, כך שלגמרי שווה לבקר גם שם.

מומלץ גם לטייל באזור ולהתרשם מהמבנים ההיסטוריים מסביב, בנוסף שווה לבקר בבר ההיסטורי הטמפל בר שמקיים הופעות והוא נחשב לבר הכי פופולרי בדבלין בעיקר על ידי תיירים שמגיעים לעיר ומחשבים ביקור בבר אטרקציה בפני עצמה, 

הבר פועל כמעט לאורך כל היום ובכל שעה תמצאו בו אנשים ואווירה מיוחדת ללא ספק אחד המקומות שאסור לפספס כאשר אתם נמצאים בביקור בדבלין, שווה לתכנן את היום שלכם מראש כאשר נקודת הפתיחה היא ביקור בפסל של מולי מאלון אשר נמצא בכיכר, זהו אחד האזורים הטובים ביותר גם לשופינג בדבלין כך שאתם יכולים לתפוס כמה ציפורים במכה אחת כמו שאומרים.

יש האומרים שאם אוחזים בשדייה של הפסל של מולי זה מביא מזל טוב אז אל תיבהלו שאתם רואים אנשים עומדים ומצטלמים שיש אחת אוחזת בשד של הפסל, אז אם אתם מגיעים לדבלין אל תוותרו על ביקור בכיכר מולי מאלון זהו המקום המושלם להכיר את דבלין.

שאלות ותשובות בנוגע לכיכר מולי מאלון

מולי מאלון היא דמות ספק אמיתית ספק אגדה שנחשבת לאגדה בדבלין היא הייתה מוכרת דגים בלילה ונערה עובדת במשך היום שהתפרסמה כאשר נכתבו עליה שירים.

יש בכיכר את הפסל המפורסם של מולי מאלון שנמצא באזור מאוד מרכזי בעיר עם מגוון גדול מאוד של אטרקציות שאסור לפספס בדבלין, כדי לתכנן מראש את היום שלכם שתספיקו לראות כמה שיותר באזור של הכיכר של מולי מאלון.

הכיכר של מולי מאלון נמצאת ברחוב סאפולק ניתן להגיע באמצעות מטרו הקו הירוק שעובר ברחבי העיר או באוטובוס יש המון קווים שמגיעים למקום ותוכלו למצוא בכל העיר תחנות.

יש כמה אטרקציות מרכזיות שאסור לפספס כמו למשל אוניברסיטת טריניטי והפאב המפורסם הטמפל בר בכל האזור יש מגוון גדול של מסעדות וברי זה מקום מעולה לבלות בלילה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!