הכירו את גן החיות של דבלין

הכירו את גן החיות של דבלין

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

כל מה שצריך לדעת על גן החיות של דבלין - Dublin Zoo

Dublin Zoo – (כתובת Saint James' (part of Phoenix Park), Dublin 8, אירלנד)

גן החיות של דבלין פתח את שעריו ב -1 בספטמבר 1831  על ידי אנטומאים ופיזיקאים ונתמך על ידי מנויים עשירים. בשנת 1840,נתרמו על ידי גן החיות של לונדון, 46 יונקים ו -72 ציפורים .

גן החיות של דבלין, המשתרע על 28 דונם, ממוקם בפארק פיניקס בלב העיר דבלין, גן החיות נפתח בשנת 1831 וחיים בו כ -400 בעלי חיים. בעלי חיים בגן החיות של דבלין נמצאים בתנאים טובים, הם חיים בקבוצות חברתיות ומגדלים את  צאצאיהם. 

המבקרים יכולים לצפות בבעלי החיים בבתי הגידול הטבעיים שלהם, לשוטט בסוואנה האפריקאית ולצפות בבעלי חיים אקזוטיים, לראות את בעלי החיים תוך כדי תנועה, את הדינמיקה המעניינת בינהם, תראו את המטפלים מאכילים אותם. בין החיות שתוכלו לראות,היפופוטמים, עטלפים,ג'ירפות, זברות, פילים וקרנפים, נמרים ואריות.

המבקרים יוכלו  להסתובב ביער הגשם החדש, שם תראו משפחות של גורילות, לראות את האדמה רועדת כאשר מגיח עדר הפילים האסייתי. יער אסיה הוא הפיתוח החדש ביותר שנפתח בגן החיות של דבלין, 

שם יכולים המבקרים לראות גורי אריות אסיאתיים, נמרים סומטרים בסביבתם הטבעית. הילדים וגם המבוגרים יוכלו להתפעל מחיות יוצאות דופן כמו קופים נדירים, שימפנזים, פנדות אדומות וזוחלים.

 

בעלי חיים שתוכלו לראות בגן החיות בדבלין ג'ירפות, זברות, פילים וקרנפים, נמרים ואריות ועוד
בעלי חיים שתוכלו לראות בגן החיות בדבלין ג'ירפות, זברות, פילים וקרנפים, נמרים ואריות ועוד

ההיסטוריה של גן החיות של דבלין

חברי האגודה הזואולוגית ניהלו את גן החיות בתחילה בהתנדבות מלאה וחוו קשיים כלכליים. הם היו תלויים לחלוטין בדמי כניסה למבקרים, דמי הכניסה עמדו  בתחילה על שש אגורות. 

בשנת 1840 החליטה החברה לפתוח את גן החיות בימי ראשון תמורת שקל. תושבי דבלין הגיבו בהתלהבות והכניסה הזולה הורחבה לחגים ולערבים. בשנת 1854 קיבלה החברה מענק ממשלתי שנתי קטן שסייע בשימור גן החיות. שנה לאחר מכן נרכשו זוג אריות. 

בשנות ה -60 של המאה ה -19, הכומר פרופסור סמואל האטון הרחיב את גבולותיו של גן החיות כדי להקיף את האגם. בזכות מענקי הון נבנו מבנים , כולל בית קופים, אקווריום, בית אריות ,נוספו עוד בעלי חיים.  בשנת 1898, מפקד הצבא הבריטי באירלנד הפך לנשיא החברה הזואולוגית ובישר על תקופת זהב בגן החיות של דבלין.

הוא ביקש מקצינים איריים לשלוח בעלי חיים לגן החיות של דבלין, ועד לפרוץ מלחמת העולם הראשונה, הובאו ג'ירפות, פילים, טפירים, גורילה, שימפנזים ובעלי חיים פופולריים אחרים ללא עלות או עבור סכום מועט.

במחצית הראשונה של המאה העשרים, אירים המשרתים במושבות בריטיות שלחו ג'ירפה, בבונים, נמרים וחיות אקזוטיות אחרות לגן החיות של דבלין. עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה,היו בגן החיות גם גורילה, שימפנזה, 

אך עם התקדמות המלחמה, גן החיות נאבק להתקיים. למרבה הפלא, גן החיות הפך לפופולרי מאוד במהלך מלחמת העולם השנייה ואחריה.  לגן החיות היה קשה היה לרכוש מזון, ומספר בעלי החיים פחת, אך מספר המבקרים גדל .

גן החיות של דבלין הושפע ממלחמות לאורך ההיסטוריה הארוכה שלו. כמה חיות הוקרבו והורדו כדי לשמור על האריות והנמרים בחיים.במהלך שנות הרעב באירלנד המועצה נאבקה להאכיל את בעלי החיים.

בשנות החמישים והשישים גן החיות של דבלין רכש קרנפים,היפופוטמים וג'ירפות, שכולם התרבו. גן החיות החל לקיים פעילויות הנמשכות עד היום,  כדי למשוך מבקרים, טיולי פילים, מסיבות תה שימפנזה, זמן האכלת אריות, פינת חיות וטיולי פוני , ערכו מסיבות יום ההולדת וגם התחילו לארח קבוצות בתי ספר .

משנות השבעים ואילך, קניית ומכירת בעלי חיים חדלה בהדרגה.החלו להיקבע סטנדרטים לטיפול בבעלי חיים וגידול. המטרה היתה לשמור על רווחת בעלי החיים ולקדם חינוך בלתי פורמלי.

בשנות השמונים, מספר המבקרים הלך ודעך . גן החיות עמד להיסגר בשנת 1990. אך הוא נשאר פתוח והמשיך להתקיים הודות לתמיכה ציבורית ולאחר מכן החלו להעניק סיוע ממשלתי. התשתית שופצה ומכלאות בעלי חיים שופרו. בשנת 1997, הנשיאה הנכנסת, מרי מקאליס, הורתה להרחיב את גן החיות.

בתחילת שנות האלפיים קיבלה החברה מענקי הון שאפשרו לה ליצור בתי גידול של בעלי חיים ברמה עולמית ולשפר את מתקני המבקרים.בשנת 2007 נפתח שביל יער קזירנגה לפילים. פילים, שהיו בהיריון ילדו ללא התערבות אנושית ומאז העדר המשיך להתרבות ולגדול.

גן החיות של דבלין משתרע על פני 28 דונם של פארק הפניקס
גן החיות של דבלין משתרע על פני 28 דונם של פארק הפניקס

גן החיות של דבלין משלב חינוך והפעלות לילדים

המבקרים יוכלו  להסתובב ביער הגשם החדש, שם תראו משפחות של גורילות, לראות את האדמה רועדת כאשר מגיח עדר הפילים האסייתי. יער אסיה הוא הפיתוח החדש ביותר שנפתח בגן החיות של דבלין, שם יכולים המבקרים לראות גורי אריות אסיאתיים, נמרים סומטרים בסביבתם הטבעית.

הילדים וגם המבוגרים יוכלו להתפעל מחיות יוצאות דופן כמו קופים נדירים, שימפנזים, פנדות אדומות וזוחלים. גן החיות של דבלין משלב חינוך ועורך פעילויות לילדים, גן החיות מארח הופעות והצגות לילדים. המתקנים כוללים חנות, מסעדה, בית קפה וקיוסקים. רוב גני החיות של דבלין נגישים לאנשים עם מוגבלויות.

דרכי הגעה ושעות פתיחה גן החיות של דבלין

גן החיות של דבלין נגיש בקלות ברכב או בתחבורה ציבורית ופתוח בכל ימות השנה  מתשע וחצי בבוקר מדי יום .הכניסה האחרונה בכל יום היא שעה לפני זמן הסגירה.

פעילות בחורף וסיורי לילה בגן החיות של דבלין

בחורף מקיים גן החיות חוויית הלילה המרהיבה בגן החיות של דבלין, תוכלו להיכנס בלילה לסיור לילי קסום בו תראו את האכלת החיות, תראו את התנהגותם 

בשעת הלילה הרגועה, בה אין המולת מבקרים, תוכלו לראות את החיות מקרוב, ללטף אותן וכל זה בתוך בתי הגידול שלהם.

גם נמרים תוכלו לראות בגן החיות של דבלין
גם נמרים תוכלו לראות בגן החיות של דבלין

שאלות נפוצות בנוגע לגן החיות של דבלין

גן החיות של דבלין נפתח על ידי האגודה הזואולוגית של אירלנד בשנת 1831 .

גן החיות השתרע בעבר על ארבעה דונם של קרקע בפארק הפניקס. כיום הוא משתרע על 28 דונם.

בשנים הראשונות היו בגן החיות קופים, אריות, נמרים, דובים ותוכים. בשנת 1835 שכר גן החיות פיל וקרנף לחודשי הקיץ. בשנת 1836, גן החיות של לונדון נתן לדבלין פיל. 

גן החיות של דבלין כולל את הסוואנה האפריקאית, המשק המשפחתי, יערות הגשם של גורילה, מפרץ אריות הים ולגונת הפלמינגו, יער ובו זאבים וחיות נוספות. בשנת 2015, יער הגשם של גורילה, צויין לשבח על ידי האיגוד העולמי של גני חיות ואקווריומים כדוגמה מצוינת למה שניתן להשיג בגן חיות.

יותר ממליון מבקרים מדיי שנה.

גן החיות של דבלין עדיין מופעל כארגון צדקה על ידי האגודה הזואולוגית באירלנד ובתור עמותה רשומה, גן החיות מסתמך על נדיבותם של חברים ומבקרים כדי לסייע במימון תוכניות החינוך, השימור והגידול של בעלי החיים בגן החיות.

ניתן לראות את האריות האסיאתיים בבית הגידול של היער האסייתי בגן החיות של דבלין . בית הגידול של היער האסייתי נפתח באביב 2012.

הוא משתרע על פני 28 דונם של פארק הפניקס, והוא מחולק לאזורים בשם יערות אסיה, יער אורנגאוטן, שביל יער קזירנגה, שולי הארקטי, מפרץ אריות ים, מישורים אפריקאים, בית רוברטס, בית הזוחלים, חוות עיר. ובית דרום אמריקה.

לפחות 3 שעות להסתובב,  אך מומלץ לעשות מזה יום כיף ולהוסיף זמן לעשות פיקניק.

קרנף ג'אבן הוא היונק הגדול הנדיר ביותר על פני כדור הארץ, הוא מין שרגיל לחיות ביערות טרופיים צפופים, שקשה לשחזר בשבי

מעל -80 מינים המונים כ -500 בעלי חיים על פני 28 דונם.

אף על פי שבגן החיות בדבלין חיים כיום יותר מ -400 בעלי חיים ,  בעבר היו זוג דובי קוטב , אך בשנת 2003 הוחלט כי הם יועברו לגן חיות בהונגריה.

התנין המערבי-אפריקאי הממוקם בעולם הזורסי בגן החיות של דבלין. תנין הוא שחיין מהיר  ויכול לשחות עד 32 קמ"ש.

רוב בעלי החיים הכלואים בגני חיות אינם בסכנת הכחדה ולא ניתן לשחרר אותן בחזרה אל הטבע לבתי גידול טבעיים. למעשה, כמעט בלתי אפשרי לשחרר חיות מגודלות בשבי, כולל מינים מאוימים כמו פילים, דובי קוטב, גורילות, נמרים ושימפנזים לטבע, מכיוון שהן פשוט לא ישרדו.

תועדו בעלי חיים בשבי ברחבי העולם המציגים סימני חרדה ודיכאון. למעשה, מצוקה פסיכולוגית בבעלי חיים בגן חיות היא נפוצה  ולא משנה כמה גן החיות מטפל בבעלי חיים, נראה שחיות לא נועדו לחיות בשבי כל ימי חייהן.

שימור, לימוד וחינוך. מטרתו המוצהרת היא לתרום תרומה משמעותית לשימור המינים הנמצאים בסכנת הכחדה על כדור הארץ.

שביל הספארי החיצוני של גן החיות של דבלין הוא מסלול חד כיווני ברחבי גן החיות של דבלין והוא בתשלום בלבד, ניתן לרכוש כרטיסים באתר גן החיות של דבלין.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!