מוזיאון טיטניק בלפסט

מוזיאון טיטניק בלפסט

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

מוזיאון טיטניק בבלפסט הוא חובה!

מוזיאון טיטניק בבלפסט - מה חשוב לדעת?

הטיטאניק בלפסט הוא מוזיאון ימי ברמה עולמית הממוקם בבלפסט, צפון אירלנד, המוקדש לסיפורה של ה-RMS Titanic. המוזיאון, שנפתח בשנת 2012 לציון מאה שנה לטביעתה הטרגית של הטיטאניק, ניצב באתר של מספנת הרלנד אנד וולף לשעבר, שם נבנתה הספינה לפני למעלה ממאה שנה. העיצוב הארכיטקטוני המרשים של המוזיאון שואב השראה מגוף הספינה ומציוני הדרך הימיים שמסביב.

טיטאניק בלפסט מציעה חוויה שובת לב למבקרים באמצעות הגלריות האינטראקטיביות, התערוכות והמתקנים הסוחפים שלה. כמה מנקודות השיא של המוזיאון כוללות:

תשע גלריות אינטראקטיביות: הגלריות הללו לוקחות את המבקרים למסע כרונולוגי, החל מההיסטוריה התעשייתית של בלפסט, בניית הספינה, מסע הבכורה שלה, התנגשות הקרחונים, הטביעה, ההשלכות, ובסופו של דבר גילוי ההריסות.

הנסיעה במספנות: נסיעה מרגשת שלוקחת את המבקרים דרך מספנה משוחזרת, ומציעה הצצה לתנאי העבודה ולהיקף האדיר של בניית הספינה.

הספינה SS Nomadic: התערוכה כוללת גם גישה ל-SS Nomadic, כלי השיט האחרון שנותר White Star Line, ששימשה כספינת מכרז עבור הטיטאניק. ה-Nomadic שוחזר לתפארתו המקורית והוא עוגן בקרבת מקום.

מסלולי הטיטאניק: מחוץ למוזיאון, המבקרים יכולים ללכת על מסלולי הגלישה המקוריים שבהם נבנו והושקו הטיטאניק ואחותה, האולימפי.

מרכז חקר האוקיינוסים: תערוכה זו מתמקדת בחקר האוקיינוס העמוק ומציגה קישורים חיים למחקרים תת ימיים מתמשכים.

סיור התגליות: סיורים מודרכים מספקים מבט מעמיק על ההיסטוריה של המספנה וסביבתה.

תערוכות ואירועים מיוחדים: במהלך כל השנה, טיטאניק בלפסט מארחת תערוכות ואירועים זמניים שונים הקשורים להיסטוריה הימית, הטיטאניק והעיר בלפסט.

כרטיסים לטיטאניק בלפסט ניתן לרכוש באינטרנט או במשרד הכרטיסים של המוזיאון. בשל הפופולריות שלו, מומלץ להזמין כרטיסים מראש, במיוחד בעונות שיא התיירות.

כתובת:
Titanic Belfast 1 Olympic Way Queens Road Titanic Quarter Belfast, BT3 9EP Northern Ireland

מוזיאון טיטניק בבלפסט - איך להגיע?

מוזיאון טיטאניק בלפסט ממוקם ברובע טיטאניק בבלפסט, צפון אירלנד. להלן מספר דרכים להגיע למוזיאון מנקודות שונות בעיר:

 • הליכה: אם אתם שוהים במרכז העיר, המוזיאון נמצא במרחק של כ-20-30 דקות הליכה משם. סעו לכיוון נהר לאגן ועקבו אחר הולכי הרגל לאורך הנהר, המוביל אתכם לרובע הטיטאניק.
 • אופניים: לבלפסט יש תוכנית ציבורית לשיתוף אופניים בשם Belfast Bikes. ניתן לשכור אופניים מאחת מתחנות העגינה במרכז העיר ולרכב למוזיאון. יש תחנות עגינה ליד הטיטאניק בלפסט, כך שתוכלו להחנות את האופניים ולחקור את המוזיאון.
 • תחבורה ציבורית: The Glider (G2) הוא שירות אוטובוס תחבורה מהיר המחבר את מרכז העיר לרובע הטיטאניק. השירות פועל בתדירות גבוהה לאורך כל היום, וניתן לעלות על האוטובוס בתחנות שונות במרכז העיר, כמו וולינגטון פלייס או כיכר קאסטם האוס. יורדים בתחנת Titanic Belfast, שנמצאת במרחק הליכה קצר מהמוזיאון.
 • מונית או שיתוף נסיעות: נסיעה במונית או שימוש בשירות שיתוף נסיעות כמו אובר היא דרך נוחה נוספת להגיע למוזיאון. הנסיעה ממרכז העיר אורכת כ-5-10 דקות, תלוי בתנועה.
 • נהיגה: אם יש לכם רכב, עקבו ממרכז העיר לפי השילוט לרובע הטיטאניק. המוזיאון מציע מתקני חניה במקום בתשלום. מומלץ לבדוק את תעריפי החניה והזמינות באתר טיטאניק בלפסט לפני ביקורכם.

הטיטאניק בלפסט - מה תראו בפנים? מה צריך לדעת על המבנה מבחוץ מבחינה אדריכלית?

בתוך מוזיאון טיטאניק בלפסט, תמצאו מגוון של גלריות, תערוכות ומיצבים אינטראקטיביים המספרים את סיפורה של ה-RMS Titanic, מבנייתו ועד לשקיעתו הטרגית. כמה מנקודות השיא של המוזיאון כוללות:

תשע גלריות אינטראקטיביות: הגלריות הללו לוקחות את המבקרים למסע כרונולוגי דרך ההיסטוריה התעשייתית של בלפסט, בניית הספינה, מסע הבכורה שלה, התנגשות הקרחונים, הטביעה, ההשלכות, ובסופו של דבר גילוי ההריסות.

הנסיעה במספנות: נסיעה מרגשת שלוקחת את המבקרים דרך מספנה משוחזרת, ומציעה הצצה לתנאי העבודה ולהיקף האדיר של בניית הספינה.

ה-SS Nomadic: חוויית המוזיאון כוללת גישה ל-SS Nomadic, כלי השיט האחרון שנותר White Star Line, ששימשה כספינת מכרז עבור הטיטאניק. ה-Nomadic שוחזר לתפארתו המקורית והוא עוגן בקרבת מקום.

מרכז חקר האוקיינוסים: תערוכה זו מתמקדת בחקר האוקיינוס העמוק ומציגה קישורים חיים למחקרים תת ימיים מתמשכים.

תערוכות ואירועים מיוחדים: במהלך כל השנה, טיטאניק בלפסט מארחת תערוכות ואירועים זמניים שונים הקשורים להיסטוריה הימית, הטיטאניק והעיר בלפסט.

לגבי המבנה בחוץ:

החלק החיצוני של טיטאניק בלפסט הוא יצירת מופת ארכיטקטונית בולטת, שתוכננה על ידי האדריכלים אריק קוהנה ושותפיו בהשראת גוף הספינה ומציוני הדרך הימיים שמסביב. חזית הבניין מורכבת מארבעה חרטומים זוויתיים דמויי ספינה המשתלבים זה בזה, מכוסים ב-3,000 רסיסי אלומיניום אנודייז כסף. גובה הבניין 38 מטר (126 רגל), שזהו גובה לגוף הטיטאניק.

מחוץ למוזיאון, המבקרים יכולים גם לחקור:

The Titanic Slipways: החלקה המקורית שבה נבנו והושקו הטיטאניק ואחותה, האולימפית. קווי המתאר של הספינות מסומנים על הקרקע, ומספקים תחושה של קנה המידה האדיר שלהן.

המזח ובית המשאבה של טיטאניק: במרחק הליכה קצר מהמוזיאון, זהו המזח היבש שבו עברה הטיטאניק את ההתאמה הסופית שלו. בית המשאבה, ששלט על מפלס המים של המזח, הפך למרכז מבקרים.

האור הגדול: אופטיקה היסטורית של מגדלור, מהגדולות ביותר שנבנו אי פעם, מוצגת בסמוך ל-Titanic Slipways. הוא הדריך יורדי ים במשך יותר ממאה שנה וכיום הוא משמש כאנדרטה למורשת הימית של בלפסט.

גן הזיכרון לטיטאניק: גן זיכרון ליד בניין עיריית בלפסט, הכולל אנדרטה המוקדשת לקורבנות הטיטאניק. באנדרטה מופיעים שמות כל הנספים באסון.

המבקרים מוזמנים להקצות לפחות 2-3 שעות כדי לחקור את המוזיאון והאטרקציות שמסביב במלואן.

שעות פעילות – שעות פתיחה / סגירה של מוזיאון טיטניק בלפסט

יום ראשון 09:00 – 18:00
יום שני 09:00 – 18:00
יום שלישי סגור
יום רביעי סגור
חמישי 09:00 – 18:00
שישי 09:00 – 18:00
שבת 09:00 – 18:00

רובע טיטאניק בלפסט

רובע הטיטאניק של בלפסט הוא אזור פיתוח גדול על קו המים הממוקם באתר של מספנת הרלנד אנד וולף לשעבר, שם נבנתה ה-RMS Titanic. האזור עבר התחדשות משמעותית וכיום משמש כמוקד לפעילויות פנאי, תיירות, חינוך ועסקים. רובע טיטאניק הוא ביתם של מספר אטרקציות, אפשרויות לסעודה ומתקני פנאי, מה שהופך אותו ליעד פופולרי עבור מבקרים ומקומיים כאחד.

אטרקציות ונקודות עניין מרכזיות ברובע הטיטאניק כוללות:

 • Titanic Belfast: המוזיאון הימי ברמה עולמית המוקדש לסיפורה של ה-RMS Titanic, הכולל גלריות אינטראקטיביות, תערוכות ומיצבים.
 • SS Nomadic: כלי השיט האחרון שנותר White Star Line, ששימשה כספינת מכרז עבור הטיטאניק, שוחזר ופתוחה כעת למבקרים.
 • המזח והפאמפ-האוס של טיטאניק (Titanic's Dock and Pump-House): המזח היבש ההיסטורי שבו עברה הטיטאניק את ההתאמות הסופי שלו, כשהפאמפ-האוס הפך למרכז מבקרים.
 • האור הגדול (The Great Light): אופטיקה היסטורית של מגדלור, מהגדולות ביותר שנבנו אי פעם, המוצגת ליד הטיטאניק סליפווייס.
 • Titanic Slipways: החלקה המקורית שבה נבנו והושקו הטיטאניק ואחותה, האולימפית.
 • מתחם האודיסיאה (The Odyssey Complex): מרכז בידור גדול הכולל את ארנה SSE, מרכז מדע אינטראקטיבי W5, קולנוע ואפשרויות אוכל שונות.
 • אולפני טיטאניק (Titanic Studios): מתקן חדיש להפקת סרטים וטלוויזיה, שהיה מיקום הצילומים של הפקות רבות, כולל משחקי הכס של HBO.
 • מתחם ARC: מתחם מגורים הכולל גם את ARC Retail, אזור קניות קטן עם בתי קפה ומסעדות.
 • מרינת נמל בלפסט: מרינה מודרנית המציעה מתקני עגינה לביקור בסירות ואזור ציורי על קו המים.
 • מתקני אמנות ציבוריים: ברחבי רובע הטיטאניק תמצאו יצירות אמנות ציבוריות שונות, פסלים וציורי קיר החוגגים את ההיסטוריה הימית של האזור ואת מורשת הטיטאניק.
 • The Titanic Quarter Mile: שביל להולכי רגל המחבר בין האטרקציות המרכזיות באזור, מושלם לטיול נינוח.

רובע טיטאניק נגיש בקלות ממרכז העיר בלפסט בהליכה, רכיבה על אופניים, תחבורה ציבורית, מונית או רכב. זהו יעד חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה הימית של העיר ובסיפור הטיטאניק.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!

דילוג לתוכן