17 יום מדהימים באירלנד, בקרוואן, זוג הורים ו 2 בני נוער

17 יום מדהימים באירלנד, בקרוואן, זוג הורים ו 2 בני נוער

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

17 יום מדהימים באירלנד, בקרוואן, זוג הורים ו 2 בני נוער….ולא הגענו אפילו לצוקי מוהר…. (פשוט כי לא מיהרנו לשום מקום . ביומיים האחרונים החלטנו לחזור לאט לאט לדבלין וחא להשתכע. היינו שיכורים מנופים קסומים ( ומהרבה בירה) ולא הרגשנו שום צורך להרביץ עוד קילומטראז'. באופן כללי אנחנו ממש לא מסמנים וי על אתרים "שצריך" לבקר בהם. זה אופי הטיולים שלנו…כל אחד ומה שנכון לו.)
וזה הטיפ הראשון והכי חשוב: קחו את הזמן. אירלנד מדהימה. כל פינה בה מהממת. אל תמהרו להגיע ממקום למקום ובטח שלא למקומות הכל כך מתויירים.
כל ערב סיימנו בפאב המקומי. גם בעיירות הקטנות יש נגנים מקומיים שעושים שמח בלב ובנשמה.
למדנו לשתות ולהנות מבירה גינס ( מסתבר שזה טעם נרכש…)
האירים אנשים מדהימים. הפחידו אותנו מאנטישמיות: לא נתקלנו בזה אפילו פעם אחת. להפך, התרגשו לשמוע שאנחנו מישראל והיו מקסימים. אולי בגלל שהיינו רק בעיירות קטנות, בטבע ולא בערים הגדולות.
השקיעה באירלנד רק לקראת 23 בלילה כך שיש המון המון זמן לקחת הכל באיזי.
מעיל גשם חובה. כל הזמן היה איתנו בתיק על הגב. במסלולים החלפנו מחולצה קצרה כשיוצאת השמש לסווצר יחסית חם ברגע שהיא מסתתרת.
לא תכננו שום דבר מראש. זה כל הכיף בנסיעה עם קרוואן.
הכבישים צרים אבל למי שנוהג טוב ובזהירות לא צריכה להיות בעיה.
חוץ מלילה אחד לא ישנו בכלל באתרים מסודרים. ככל שלא מעוניינים לישון דווקא בקרבת עיר אז בהמון מקומות אפשר למצוא ברז מים למלא את הקרוואן. את תא השירותים אפשר לרוקן בבתי שימוש ציבוריים וחשמל יש סולארי.
יצאנו מדבלין דרומה לכיוון הרי וייקלו (סגרו את השער יציאה בזמן שהיינו במסלול: לילה ראשון ביער 🙂 ).
פאורסקוט ( אל תסתפקו במפל…צאו לטייל ביער המדהים!) , קילקני, ולאורך קו החוף הגענו לעיירה מדהימה בשם קוו (טפסו לכנסיה המרשימה לתצפית יפה) .
המשכנו לאורך הדרך האטלנטית ובכל מקום שהיה מסומן מסלול טיול עצרנו וטיילנו ברגל בנופים מדהימים. זה באמת באמת לא משנה לאן תלכו. הכל פשוט מהמם.
מכל הטבעות המדוברות הכי אהבנו את הטבעת שאף אחד לא מזכיר….טבעת bantry . עשינו שם מסלול ארוך : sheeps head. פשוט מדהים ביופיו. גם ה pass שיש באמצע הטבעת בלתי נתפס בעוצמתו.
טבעת קרי שטוחה יותר ומציגה נופים של חופי ים. טבעת דינגל חוזרת למצוקים המרהיבים.
בקילרני הלכנו למפל והמשכנו ממנו במסלול הכחול אל תוך היער. העיירה עצמה מקסימה עם המון בארים ומוזיקה חיה כל ערב.
בעיירות החוף יצאנו לריצות נעימות, ליקקנו גלידה ונהננו מכל דקה.
בדבלין עשינו סיור free tour שזו תמיד דרך נפלאה להכיר את העיר וגם שכרנו אופניים ( מהעמדות שעל המדרכה, הפרדוצדורה טיפה ארוכה אבל זה שווה את זה. התקשרתי לנציגה שהיתה איתי על הקו עד שהוצאתי את כל הזוגות). כמובן שסיימנו את הטיול בטמפל בר בערב שירים איריים והרבה גינס לנשמה.
אירלנד מדהימה. אל תהססו… רק קחו את הזמן. תורידו רגל מהגז.
תהנו!
בתמונה: אנחנו והבית שלנו בטיול….חשוב מאוד מאוד לבדוק כשאתם משכירים קרוואן שיש ביטוח לרשיון שהוא לא אירופאי. לנו לא היה ונאלצנו ביום ההשכרה(!) לחפש חברה אחרת. התמזל מזלנו ומצאנו
החברה ששכרנו ממנה בסוף נקראת bunkcampers.
זו חברה בריטית ולא אירית
עלות יקרה! 4300 אירו ל 15 לילות.

קישור לפוסט המקורי בקבוצת המטיילים שלנו לאירלנד

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!