מדבלין: סיור הרי וויקלו, גלנדלו וקילקני

מדבלין: סיור הרי וויקלו, גלנדלו וקילקני

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

באים לדבלין ומחפשים טיולי טבע מאורגנים? להלן רשימת סיורים מומלצים לטבע של דרום מזרח אירלנד אל קילקני, הרי וויקלו והמנזר גלנדלו!

אז למה להגיע מדבלין אל הרי וויקלו?

הרי וויקלו הם רכס הרים באירלנד, הממוקם בדרום מזרח המדינה. הם יעד תיירותי פופולרי והיוו השראה לשירים ושירים איריים רבים.

ההרים נוצרו על ידי פעילות געשית במהלך עידן הקרח האחרון, כאשר קרחונים כיסו את אירלנד.

הרי וויקלו הם רכס הרים באירלנד. הם ממוקמים בעיקר בחצי המזרחי של מחוז וויקלו, אך משתרעים לתוך המחוזות קרלו ווקספורד. ההרים פופולריים בקרב הולכי גבעות, המטפסים על ההרים כחלק מדרך וויקלו. הטווח הוא חלק ממבנה גיאולוגי ותיק המכונה 'שבר מכרה הכסף'. התקלה עוברת מקרבת בריי, מחוז וויקלו ועד לגרייסטונז, מחוז וויקלו. הנקודה הגבוהה ביותר במחוז היא Poulnabrone Dolmen . ההרים מתוארים לעתים קרובות כ"הרחבה צדדית" של הרי דבלין, אך הם אינם מתנשאים לרמה גבוהה יותר באופן משמעותי. ישנם שני עמקים עיקריים בהרי וויקלו: גלנמלור וגלנמקנאס. כמה מההרים הבולטים יותר בטווח זה כוללים את הר ליינסטר, הר הסוכר, ליק Ard, Kilbride Mountain ו-Slieve Gullion. הרי וויקלו הם ביתם של הריסותיהם של כמה יישובים ישנים, חלקם מתקופת הברונזה. הידוע ביותר הוא Rathnew אשר קרוב לעיר בריי. הרי וויקלו הם גם ביתם של מספר רב של אגמים, כולל אגם Wray, Glenmalure ו-Glenmacnowen. הרי וויקלו נוצרים על ידי שבר, "שבר מכרה הכסף". השבר עובר מקרבת בריי לגרייסטונס ומהווה את הגבול המזרחי של אגן דבלין. הפסגה הגבוהה ביותר היא Poulnabrone Dolmen במחוז וויקלו, ומגיעה ל-768 מטר (2,516 רגל). רכס הרים נוסף שמהווה חלק ממנו הוא הרי החיוור. העיירה וויקלו נקראה במקור "Trefally" והיא נוסדה במאה ה-12 על ידי אנגלו-נורמנים בראשות ג'ון דה קורסי. כיום, זהו יעד תיירותי מרכזי. שם העיירה עבר אנגלי ל"וויקלו" בשל קרבתה למחוז של אנגליה בשם זה . ישנם הרים רבים נוספים בהרי דבלין-ויקלו, כולל הר ליינסטר, שהוא ההר הגבוה ביותר ברכס. נהר הטולאג הוא יובל של הליפי הזורם דרך מחוז וויקלו. יש לו אזור הידוק נרחב ומנקז חלק גדול מהרמה המרכזית של אירלנד.

ההרים היו מיושבים לפחות מהתקופה המזוליתית, עם עדויות ליישובים המתוארכים לסביבות 8500 לפני הספירה. האזור משך בני אדם מסיבות שונות במהלך אלפי השנים: הוא היה מקור חשוב לנחושת בתקופת הברונזה באירופה; זה היה מרכז לנזירות נוצרית מוקדמת; והיא מילאה תפקיד חשוב בפלישה האנגלו-נורמנית לאירלנד. . השטחים הגבוהים נכבשו על ידי אנשי ה-Desi, אשר לאחר מכן התנצרו. פירוש השם "Dáil Uisce" הוא "בית מים", המתייחס לבאר קדושה ליד כנסייה באזור. ההערכה היא שקווין הקדוש השאיר שם את הגלימה שלו בזמן שנמלט מאירלנד כדי להימלט מרדיפת המלך אאנגוס ממונסטר . במאה ה-17 הוקמה באזור מערכת מטעים על ידי האנגלים והסקוטים. במטעים גידלו חיטה וגידולים נוספים כמו שיבולת שועל, שעורה, תפוחי אדמה ופשתן. ההרים העניקו את שמם למוצר זה: "לחם החיים". האחוזות הספרותיות של לורד דאנסני, א.מ. פורסטר, קתרין מאנס – הליידי דאנסני, אדריאן סטיבן וליידי מרגרט סאקוויל היו מהבעלים של חלקים נרחבים מההרים. ההרים היו מיושבים לפחות מהתקופה המזוליתית, עם עדויות ליישובים המתוארכים לסביבות 8500 לפני הספירה. האזור משך בני אדם מסיבות שונות במהלך אלפי השנים: הוא היה מקור חשוב לנחושת בתקופת הברונזה , וגם זה וגם החוף היו חשובים בתקופת הברזל. קו החוף היה יעד פופולרי עבור מהגרים אירים במהלך המאה ה-18, שרבים מהם התיישבו בעיירות כמו קיללה. ההרים הם ביתם של מגוון מיני צמחים בסכנת הכחדה, כולל ארבעה סוגים של סחלב שזוהו בשמותיהם המדעיים: "Cypripedium ac aule", "Cypripedium calceolus", "Cypripedium montanum" ו-"Orchis militaris". ההרים ברובם גבעות ומחוספסים בדרך כלל, כאשר הנקודה הגבוהה ביותר היא הר ליינסטר ב-. ההר הגבוה ביותר באירלנד הוא Croaghaun ב-. ישנם ארבעה טווחים עיקריים: ה-Derryveagh הרים, הרי גאלווי, הרי המורן ו-MacGillycuddy's Reeks. נהרות משמעותיים הם המוי והשאנון. קיים מגוון גדול של חי וצומח בקלייר: האזור הוא ביתם של כ-100 מינים של סחלב, כולל לפחות ארבעה מינים של "Cypripedium" (סוג של סחלבים).

הרי וויקלו מהווים חלק מרכס הרים גדול יותר הכולל את הרי האלפים, הפנינים והמאונטדאון. הים האירי שוכן ממערב להם, ומפריד אותם ממחוז דבלין שממזרח להם. . במרכז הרי וויקלו מצויה פסגה העוברת מפולאפוקה ועד ראונדווד. הרי וויקלו נוצרים מסלעי חום, בעיקר גנייס גרניטיים ופגמטיים שעברו מטמורפוזה ל-hornblende schist. הם מתנשאים עד מעל פני הים, כאשר הפסגה הגבוהה ביותר ממוקמת עליה ; בגובה 2,867 רגל/843 מ'. הרי וויקלו ידועים גם בתור "הרי 25 המייל" מכיוון שהם נמשכים כ-25 מיילים או 41 ק"מ מראונדווד לבריי. להרי וויקלו יש מדרון דרומי מתון והם עולים בתלילות צפונה, ויוצרים סדרה של פסגות ועמקים עם גאיות עמוקים.

הרי וויקלו הם רכס הרים באירלנד, הממוקם בדרום מזרח המדינה. הם רכס ההרים השני בגובהו באירלנד ולעתים קרובות מכונים אותם "הרי אירלנד".

נאמר כי הרי וויקלו הם אחד מיעדי התיירות המתויירים ביותר באירלנד.

אז למה להגיע מדבלין אל גלנדלו - מנזר מימי הביניים?

מנזר גלנדלו הוא מנזר מימי הביניים הממוקם בגלנדלו, אירלנד. הוא נוסד במאה ה-6 על ידי סנט קווין, וכיום הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומיושב עד היום.

מנזר גלנדלו הוא דוגמה מצוינת לאופן שבו החברה האירית עוצבה על ידי הנצרות. המסדר הדתי הזה הצליח כל כך עד שמשך מנזרים רבים אחרים לאזור ועזר להפיץ את הנצרות ברחבי אירלנד. , במיוחד במערב. הנוף של ימי הביניים המקיף את מנזר גלנדלו הוא סביבה שלווה וטבעית. המסדר הדתי שייסד את המנזר הזה הצליח כל כך עד שהוא משך מנזרים רבים אחרים לאזור וסייע להפיץ את הנצרות ברחבי אירלנד, במיוחד למערבה.

מנזר גלנדלו הוא אחד המנזרים השמורים ביותר באירלנד, והוא תואר כ"תכשיט הנזירות האירית". הוא שימש כמודל למנזרים אחרים ברחבי העולם, כולל אלה בקלונמקנואז ובאיונה. המנזר נוסד במאה ה-12, והוא ידוע בארכיטקטורת ימי הביניים האירית המוקדמת שלו ובאוצרות האמנות שלו. הוא תורגם למנזר בנדיקטיני בערך ב-1244/1245 והפך לאחד המוסדות הדתיים החשובים באירלנד עד שנסגר ב-1785. הוא שימש אז כסניף של סנט פטריק'ס המכללה מ-1785 עד 1839, לפני שהפכה לבסוף לאנדרטה לאומית ב-1906. גלנדלו נוסדה על ידי קווין הקדוש מגלנדלו בערך בשנת 1150 לספירה. אומרים שהוא קיבל חזון מיסטי של הגביע הקדוש שהנחה אותו להקים את המנזר שלו על גבעת Iarnrod Eoin ממש דרומית לגלנדל.

גלנדלו נוסדה במאה ה-6 והוא אחד המנזרים המפורסמים של ימי הביניים באירלנד. מאז 1996 הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

מנזר גלנדלו הוא אחד המנזרים המפורסמים באירלנד. המנזר הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז 1996, והוא עדיין אחד מאתרי התיירות המתויירים ביותר במדינה כיום.

המנזר נוסד במאה ה-6 על ידי קווין הקדוש והיה ביתם של דמויות דתיות רבות במהלך ההיסטוריה הארוכה שלו, כולל פטריק הקדוש, סנט קולומבה, סנט בריג'יד וסנט דקלן.

אז למה להגיע מדבלין אל קילקני?

קילקני היא עיר באירלנד. הוא ידוע בסצנת הברים שלו ובקיצים החמים שלו.

קילקני נוסדה על ידי אנגלו-נורמנים כיישוב נורמני במאה ה-12. העיירה הייתה חלק מממלכת תומונד, שהפכה לאוסורי עילית ב-1569, לפני שניתנה לג'יימס באטלר, הדוכס השני מאורמונד ב-1610. קילקני היא אחת מארבע העיירות המלכותיות של אירלנד, יחד עם קאשל, אניס ות'ורלס. באופן מסורתי, קילקני הייתה העיר השנייה בגודלה באירלנד אחרי דבלין. ליישוב יש מסורת חזקה של צמר ובמאה ה-17 הוא הפך למרכז שוק חשוב בתקופת הזוהר של ייצור הצמר האירי. הראשון באירלנד. במחצית הראשונה של המאה ה-19, קילקני הייתה אחת מעיירות הייצור הגדולות של אירלנד. בשנת 1823, ריצ'רד רוברטס דייויס החל לייצר נייר באיכות משובחת במפעל החדש שלו ועד 1847 הוא הפך ליצרן הנייר המוביל בבריטניה ובאירלנד. במשך חלק ניכר מההיסטוריה שלה בתקופה זו, קילקני סבלה מא את מה שכונה "הקומבה האירית", עוני אנדמי, צפיפות וחוסר תברואה. בשנת 1841, התפרצות החום הקשה ביותר אי פעם בהיסטוריה הבריטית פקדה את קילקני. המגיפה הרגה למעלה מ-4,000 בני אדם, בעיקר בבתי העניים ובתי העבודה שהיו ממוקמים בפרברים הבולטים דאז של קאריקמינס וניו סיטי . בשנת 1908 סיפחה קילקני את עיירת השוק הסמוכה תומסטאון ובשנת 1922 היא הפכה לעיר. במהלך שנות ה-30 וה-40, אוכלוסיית קילקני ירדה בכמעט מחצית כאשר אזרחים עזבו לעבודה במקומות אחרים באירלנד או בבריטניה. ב-1984, לאחר רפורמות בממשל המקומי, מועצת העיר קילקני נגזלה מהרבה מסמכויותיה על ידי העיר החדשה קילקני ליצור רשות מקומית קטנה יותר, עם אחריות על תחומים כמו דיור ותכנון. אזור הבחירות המקומי של קאריקמינס נמצא במועצת העיר קילקני.

מדבלין לקילקני: מדבלין לקילקני הוא מסע נופי שלוקח אותך דרך האזור הכפרי האירי ולאורך נהר הנור מדבלין לקילקני.

קילקני היא עיירה קטנה באירלנד עם תחושת קהילה גדולה. יש לו הרבה היסטוריה ושילוב מעניין של מבנים ישנים וחדשים.

קילקני הוא אחד היעדים הפופולריים ביותר באירלנד. לעיר יש מורשת עשירה והמבקרים יכולים לחקור כמה מהמבנים הישנים והיפים שלה בזמן שהייה באחד מהמלונות או הצימרים הרבים באזור.

מדבלין לקילקני נמצאת במרחק נסיעה קלה מדבלין, מה שהופך אותה לחופשת סוף שבוע פופולרית עבור אנשים רבים בעיר. . הכפר קילקני נמצא כ-9 מיילים דרומית מערבית לעיר.

קילקני היא עיר באירלנד שהיא עיר המחוז של מחוז קילקני. השם עשוי להגיע מהאירית Cill Chainnigh שפירושה כנסיית קיניך.

קילקני הייתה יעד תיירותי פופולרי במשך מאות שנים. העיר התפרסמה במהלך המאה ה-16 כאשר שלטה בה המלכה אליזבת הראשונה ונהנתה מתקופת שגשוג כמרכז מסחר מרכזי בין בריטניה לאירופה.

קילקני, אירלנד: היסטוריה קצרה

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!