פסטיבלים באירלנד

פסטיבלים באירלנד

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

אספנו עבורכם את הפסטיבלים הכי מומלצים בדבלין

במאמר זה נציע לכם כמה מהפסטיבלים הטובים והפופולריים ביותר באירלנד, הנה רשימה חלקית של ארועים מומלצים שכדאי לכם לדגום בביקורכם ברחבי אירלנד.

באירלנד יש מגוון גדול של פסטיבלים המתקיימים בעיקר בחודשי הקיץ. אלה כוללים פסטיבלים ארוכים שנמשכים שבוע ימים ועד פסטיבלים קהילתיים קטנים.

 יום פטריק הקדוש, החג הלאומי, נחגג ברחבי העולם כמו גם באירלנד עם הופעות חיות של להקות, מצעדים חגיגיים עם לבוש מסורתי, תיאטרון רחוב ומסיבות ברחבי אירלנד.  אירלנד מציעה כמה מפסטיבלי המוזיקה הטובים ביותר באירופה.

אם אתם מתכננים טיול באירלנד ,תוכלו לבחור בתאריכים בהם מתרחש פסטיבל , בו תוכלו ליהנות מאווירה אירית חגיגית ואותנטית. השתתפות בפסטיבל תגרום לכם להכיר את אירלנד, אנשיה ונופיה בדרך הטובה ביותר.

אירלנד מציעה כמה מפסטיבלי המוזיקה הטובים ביותר באירופה
אירלנד מציעה כמה מפסטיבלי המוזיקה הטובים ביותר באירופה

פסטיבל אמנויות באירלנד

פסטיבל אמצע הקיץ של קורק – זהו פסטיבל בחודש יוני , תמצאו בו  מופע תיאטרון מטייל ומופעי מוזיקה.פסטיבל אומנויות אריגל מתקיים במהלך חודש יולי והוא פסטיבל הקיץ המרכזי בדונגל. פסטיבל האמנויות של גאלווי מתקיים בחודש יולי בעיר גאלווי עם שיחות, טיולים, קונצרטים ועוד .

פסטיבל האמנויות קילקני – מתקיים בשבוע השני של אוגוסט. ישנם מופעי תיאטרון, מוזיקה, מופעי חוץ, ואירועי אמנות ותרבות שונים. פסטיבל האמנויות קילקני נוסד במקור על ידי קבוצה של חובבי מוזיקה קלאסית. בשנים מאוחרות יותר הפסטיבל הרחיב את התכנות שלו ועכשיו תוכלו להתפנק בחגיגה של עיסוקים אמנותיים, 

כולל מוזיקה קלאסית, תיאטרון, ריקוד, ספרות, אמנות חזותית ומלאכה. אירועים רבים מתקיימים במקומות ההיסטוריים של העיר היפה מימי הביניים, כולל טירת קילקני, קתדרלת סנט קניס והמנזר השחור. 

Cork Midsummer Festival

פסטיבל אמצע הקיץ של קורק כולל  40 הופעות בכורה עולמיות ואיריות ותערוכות של למעלה מ -160 אמנים. 

הפסטיבל כולל:

 

  • אירועים אינטראקטיביים המשודרים חי
  • סיטי גלריה – פרויקטים של אמנות חזותית  המוצגות ברחבי העיר
  • Rising City – חלון ראווה ליצירות חדשות של אמני קורק 
  • הופעות רב תחומיות 
  • במה עירונית -אירועי חוצות שמתקיימים מנמל קורק ועוד.

 

פסטיבל אמצע הקיץ של אליזבת פורט קורק מתקיימים בכל שנה הודות לתמיכת המממנים, ונותני החסות שלהם, כולל מימון של מועצת העיר קורק. 

פסטיבל אמצע הקיץ של קורק והוא  פרויקט מבוסס קהילה שבאמצעות אמנות יצירתית גורמים לילדים כמו גם למבוגרים למעורבות תרבותית.

Pluck Projects הוא פרויקט שהוקם בשנת 2014 על ידי היסטוריוניות האמנות שרה קלהר ורחל ווריינר, הדוגלות ביצירה חדשנית ומבקשות להעריך מחדש את תולדות האמנות האירית העכשווית. 

מאגר יצירות אמנות חדשות ומשתתפות ייווצרו על ידי אמנים אירים ובינלאומיים שיופיעו בפסטיבל אמצע הקיץ של קורק משנת 2020 ועד 2023, חלקם גדולים (למשל תערוכות, הופעות) חלקם קטנים (סדרת דיונים וסדנאות וכו ').

בנוסף, פסטיבל אמצע הקיץ של קורק מציעים פעילות יצירתית לילדים צעירים ובני משפחותיהם.

פסטיבלי קיץ באירלנד
פסטיבלי קיץ באירלנד

פסטיבלי חקלאות באירלנד

מופע חקלאי של מולינגר- Mullingar Show במשך למעלה מ -180 שנה התערוכה החקלאית של מולינגר תמכה בחקלאות ובתעשייה בווסטמייט ובכל רחבי מידלנדס. Show Mullingar מנוהלת על ידי חברה ללא מטרות רווח וארגוני צדקה רשומים, מכל מרחבי אירלנד.

בפסטיבל מציגים את החקלאיות המסורתיות ,בקר, כבשים, עופות,  סוסים ורכיבה על סוסים, צמחים, בישול, מלאכה , מלמדים על גידול כבשים, סוסים ופוני , ישנם שיעורים  לגידול עופות ותערוכת כלבים , שיעורי גננות ובישול , כמו גם סדנאות אמנות וצילום.

למופע של מולינגר יש אזור דוכן סחר גדול, פנימי וחיצוני, עם דוכנים המשקפים את כל ההיבטים של החיים והעיר ממכירת תכשיטים, יין, אוכל ועוד.

מופע הקיץ של קורק בתחילת יוני מתקיים ליד העיר קורק. יש  תחרויות בין החקלאים , בעלי החיים מתחרים בקפיצה, כמו גם תצוגת כלבים, המוצעים לאימוץ ועוד. מופע צ'רלוויל בצפון קורק ומופע החקלאות של עמק פין בדונגל בסוף יוני. 

Ploughing Festival-פסטיבל חריש -זהו הפסטיבל הגדול ביותר  לחקלאות  באירלנד , המתקיים בכל אמצע השבוע בשבוע השלישי של ספטמבר בכל שנה, מיועד לקהילה החקלאית והכפרית. 

תחרויות החריש הארציות מתקיימות בענף החקלאות המסורתית,בענפי בקר וכבשים, כמו כן נפתח מרכז גדול מאוד לדוכני סחר, מכירת מכונות, תחרויות בקר, אוהלי בידור . הזוכים בתערוכות החקלאיות הקטנות יותר ניגשים כולם לתחרויות באליפות החריש.  אליפות המדינה בחריש הקרובה תתקיים בשנת 2022, בין התאריכים 20-22 בספטמבר.

פסטיבל הסירות באירלנד

Cruinniú na mBád מתקיים בקינברה , גאלווי בסוף השבוע השני של אוגוסט.מדובר בתחרות שייט המתקיימת בגאלוויי, התחרות מתבצעת על סירות עץ ברחבי מפרץ גאלוויי.

ישנם 2 סוגי סירות, ההוקר הגדול והגלוטוג הקטן יותר. הם מאוישים על ידי קבוצות של אנשים מקומיים וכפרים המתחרים ביניהם במחזה שאפשר לצפות בו בכל מפרץ גאלווי.

פסטיבלי ספרים באירלנד

שבוע הסופרים של ליסטואל – מתקיים בסוף מאי בכל שנה בעיירה קרי הצפונית. תכנית הפסטיבל מתמקדת בסדנאות כתיבה למבוגרים ולילדים. חוגגים את הכתיבה והאמנות עם תחרויות לסופרים בכל הגילאים.

שבוע הסופרים של ליסטואל הוא פסטיבל ספרותי עטור שבחים בן 5 ימים המוקדש להפגיש סופרים וקהלים באירועים ייחודיים וחדשניים בסביבה ההיסטורית והאינטימית של ליסטובל, מחוז קרי. ליבת החגיגה השנתית הזו היא מחויבות לקידום ופיתוח כישרונות ספרותיים.

מודל זה מושג באמצעות תחרויות כתיבה שנתיות, סדנאות כתיבה, השקות ספרים, קריאות, הרצאות וסמינרים. לפסטיבל הסופרים של ליסטואל היסטוריה ארוכה של הצגת מיטב הכתיבה העכשווית מאירלנד ומרחבי העולם, 

כמו גם היסטוריה של הפקה, הצגת אירועי ספרות חדשניים של סופרים חדשים ומבוססים. יתר על כן, שבוע הסופרים מעניק הזדמנויות מעוררות השראה לילדים ולצעירים להשתתף בפעילויות כתיבה וקריאה.

בפסטיבל יתקיימו סדנאות ספרותיות רבות, שיתקיימו במשך שלושה בבקרים ויכסו את כל ז'אנרים של כתיבה מתוך רומן, שירה, כתיבה לתיאטרון ומסך, כתיבת שירים, עיתונאות, ספרות קצרה, נסיעות וכתיבה יצירתית. מנהלי הסדנאות הם 'הטובים ביותר בכיתה' בתחום הכתיבה שלהם ומציגים כותבים בולטים מאירלנד ומחוצה לה.

פסטיבל הספרים Dalkey – מתקיים בכפר קטן על שפת הים בדרום דבלין בחודש יוני בכל שנה. הוא כולל סופרים אירים ובינלאומיים שמשתתפים בקריאות מיצירותיהם. יש קרן פרסים גדולה לספרים הטובים ביותר שעוזרת למשוך סופרים. 

פסטיבל הספרות של ווסט קורק – מתקיים בבנטרי, ווסט קורק בשבוע השני של יולי במקומות שונים ברחבי העיר בהם אנשים משתתפים בקריאות ופוגשים סופרים בפסטיבל אינטימי

פסטיבל הסופרים של דבלין

הפסטיבל הוקם בשנת 1998, אוסף רבים מהכותבים הטובים בעולם כדי לדון, להתווכח, לשמח, לעורר ולהלהיב את הקהל שלהם. מגוון מדהים של כישרונות ספרותיים בינלאומיים מובילים  הופכים את הפסטיבל לאירוע הספרותי השנתי המוצלח ו ביותר במדינה' פסטיבל הסופרים בדבלין הוא ארוע מאוד גדול ומרשים.

בהתחשב בעובדה שדבלין הוגדרה לאחרונה כעיר הספרות ,תוכלו לבקר בספרייה הלאומית, מוזיאון ומגדל ג'יימס ג'ויס, מוזיאון הסופרים של דבלין, מרכז ג'יימס ג'ויס, ספריית צ'סטר ביטי וספריית טריניטי קולג 'בה תוכל לראות תערוכה של הספר מהמאה ה -6, ספרי קלס ותוכלו לבקר בחדר הארוך הכולל 200,000 מהספרים העתיקים ביותר של הספרייה. עם דיונים, דיונים, קריאות, הופעות, הקרנות וסדנאות, הפסטיבל הוא חובה לכל בעל עניין בספרות אירית.

פסטיבל הצחוק של העיר קילקני

בסוף שבוע ביוני מתקיים פסטיבל הקומדיה של קילקני לצחוק, בו מתקבצים מיטב הקומיקאים של אירלנד וכמה יוצרי קומיקסים בינלאומיים לסוף שבוע של כיף וצחוק בכל רחבי העיר קילקני. 

הפסטיבל האהוב על אירלנד, פסטיבל החתול צוחק הוא פסטיבל קומדיה עטור שבחים בעיר מימי הביניים קילקני. הפסטיבל מתקיים בסוף השבוע של יוני, 

והוא נוסד בשנת 1994 כתגובה לעושר ההולך והולך של כישרונות קומיים איריים. מאז הפסטיבל צמח מאירוע קטן המורכב מקומץ מופעים לפסטיבל בעל שם עולמי. 

הוא מציג את הטוב ביותר במעשים קומיים איריים ובינלאומיים. התוכנית ברמה עולמית משלבת בין כוכבי קומיקס מפורסמים כמו גם קומיקאים חדשים ומעשי קונדס. פסטיבל הקומדיה של החתול צוחק מושך לקילקני יותר מ -30,000 מבקרים ומבטיח חמישה ימים של כיף וצחוק !.

פסטיבלי גן באירלנד

יש הרבה פסטיבלי גנים באירלנד. פסטיבל הגנים הגדול ביותר באירלנד מתקיים בפארק  Phonex Park   בדבלין בתחילת יוני .בפסטיבל השנתי הזה יש גינות מרהיבות, מעצבי גינות, מגדלי פרחים, צמחים,אוכל ושיחות. 

הר אלטמונט גן – בתחילת האביב עורכים ארועי שתילה, סיורים מודרכים בגן זה שבבעלות המדינה.

גני ויקלו – מתקיימים אירועים בגנים לאורך כל הקיץ בגינות גדולות בפאוורסקור, קילרודרי, גנים בוטניים לאומיים.

שביל גן מערב קורק -בשל נחל המפרץ שהופך את אזור  מערב קורק לאקלים ממוזג השתילה באזור היא תת טרופית עם צמיחה עבותה. ישנם 27 גנים לבקר בהם בחודש יוני בכל שנה, תוכלו לראות בין היתר צמחי פסיפלורה .

שביל גן דונגל – בדונגל שבקצה הצפוני של אירלנד יש אקלים שונה מאוד  ממערב קורק ומגוון נטיעות אחר.

פסטיבלי אוכל באירלנד

פסטיבלי מזון מתקיימים לאורך כל השנה – פסטיבל אוכל דינגל – מתקיים בסוף השבוע הראשון של אוקטובר, בעיירת הדייגים המקסימה הממוקמת בדרך Wild Atlantic. הרחובות מתעוררים לחיים, עם דוכני אוכל, הרבה מאכלי ים, צדפות, דגים, פירות ים, דוכני שתייה ובידור. מבקרים ומקומיים בינלאומיים ממלאים את הרחובות במהלך האירוע הנודע.

ישנם מעל 50 דוכנים והבידור כולל הדגמות בישול וסדנאות. חלק מהתוצרת המקומית הטובה ביותר זמינה לדגימה ולמכירה.   האווירה תוססת , תוכלו ליהנות מהמוזיקה החיה המתנגנת ברקע. ניתן לרכוש מזון בדוכנים, מאוכל אירי מסורתי ועד אוכל בינלאומי.   אירועי פרסי Blas na Éireann (תחרויות טעם של אירלנד)   מתקיימים במקביל לפסטיבל ומיועדים ליצרני מזון.

פסטיבל הצדפות של גאלווי- מדי ספטמבר מאז 1954,גאלוויי עורכת פסטיבל בינלאומי לצדפות ופירות ים של Galway, פסטיבל האוכל הבינלאומי המוכר ביותר באירלנד ופסטיבל הצדפות הבינלאומי הוותיק בעולם. 

שום מקום אחר לא יכול להתאים את התנאים המושלמים הקיימים בקלרנברידג 'לגידול וקציר צדפות – מפרץ מוגן, יחס מושלם של מים מתוקים ומלוחים ומיומנות והידע של הקהילה. לאורך כל הפסטיבל יתקיימו שלל אירועים מגרים כדי לעורר את התיאבון. לאוהבי הפסטיבל יהיה סוף שבוע עמוס אקשן, 

כולל: מערך מוזיקלי מחשמל, סלבריטאים, מאכלי ים איריים איכותיים, תחרות הלאומית ואליפות העולם בצדפות, ארוחות מפתות במסעדות הטובות ביותר של גאלווי, מצעד ססגוני ברחובות גאלווי .תוכלו לטעום מהצדפות המפורסמות של מפרץ גאלוויי  בפסטיבל האגדי של מערב אירלנד באחד האירועים הגדולים ביותר בלוח השנה החברתי של אירלנד.

פסטיבלי ליל כל הקדושים

בגאלוויי מתקיים מופע רחוב , במהלכו מייצרים בובות ענק המסיירות ברחובות במהלך ליל כל הקדושים ופסטיבלים אחרים במהלך השנה, מתקיימים אירועי ליל כל הקדושים ברחבי אירלנד בסוף אוקטובר כאשר פסטיבל בראן סטוקר בדבלין הוא אחד הפסטיבלים החדשים יותר. 

מופע סוסים של דבלין

מופע הסוסים הבינלאומי של דבלין הוא ארוע חגיגי  ונמשך חמישה ימים באמצע אוגוסט. מיום רביעי עד ראשון מתקיימות בזירה המרכזית תחרויות רכיבה על סוסים ואירועים לכל קבוצות הגיל. 

הוא כולל הופעות, לאומיות ובינלאומיות. אחר הצהריים והערב מתקיימות תחרויות בינלאומיות כאשר תחרות אגא צ'אן היא החשובה ביותר. 

יש מגוון רחב של בילויים לכל המשפחה כולל אוכל ותצוגות אוכל. אולם ה- RDS, אחד האולמות הגדולים בדבלין, הופך לאולם מכירות עם בגדים, ספרים המותאמים לחובבי הסוסים.

מירוצי סוסים של גאלווי – זהו פסטיבל מירוצי סוסים אירי שמתחיל ביום שני האחרון של יולי מדי שנה. שנערך במסלול המרוצים של באליבריט שבגאלוויי, אירלנד במשך שבעה ימים, הוא הארוך ביותר מבין כל מפגשי המירוצים המתרחשים באירלנד.

ישנם 51 מרוצים ברחבי פסטיבל גאלווי עם סך הפרסים המוצע השנה העולה על 2 מיליון יורו .מרוץ ריבנד הכחול הוא מרוץ מרכזי בהיסטוריה של מרוצי גאלוויי. הוא מתקיים ביום רביעי, היום השלישי של המפגש וזה יהיה המרוץ שימשוך הרבה יותר תשומת לב תקשורתית ובוודאי הרבה מההימורים בפסטיבל גאלוויי.

הימים העמוסים ביותר של הפסטיבל הם יום רביעי וחמישי, כאשר מתקיימים מירוצים .

יום הנשים של פסטיבל גאלוויי מתקיים ביום הרביעי לפסטיבל והוא אחד הצבעוניים ביותר. המירוץ הגדול של היום הוא מירוץ שמושך מהמרים.

פסטיבל שידוכים באירלנד

 זהו פסטיבל המתקיים במהלך חודש ספטמבר, פסטיבל מסורתי של אהבה ושידוכים .בעבר אנשיםהגיעו להעזר בשדכנים.שנהגו לקחת פרטים מאנשים המחפשים בן זוג לנישואין והתאימו בין האנשים המתאימים ביותר. כיום הפסטיבל מיועד בעיקר למוסיקה ולריקודים בכל יוםיש ריקודים מדי ערב, הרבה אנשים בכל הגילאים משתתפים וכך אנשים מכירים, ללא צורך בשדכנים.

פסטיבל השידוכים המפורסם בעולם Lisdoonvarna מושך קהל עצום של למעלה מ -20,000 איש לפאבים ולבתי המלון ההומים בכל שנה במהלך כל חודש ספטמבר. 

הם באים באהבה, ריקודים, מוזיקה, מירוצים ובשעה טובה, והם לא יוצאים מאוכזבים! שידוכים היא אחת המסורות הוותיקות באירלנד וחלק ניכר ממנה התרחש בליסדונווארנה במהלך ספטמבר ותחילת אוקטובר. העיר התפתחה למרכז תיירות במאה ה -18 בשל ההשפעות החיוביות של המים המינרליים שלה. 

הכמות העצומה של אנשים שהגיעו לשם הובילה ל"מסורת השידוכים "של ליסדונווארנה. ספטמבר הפך לחודש השיא של עונת החגים ועם הקציר, נהרו חקלאים רווקים לליסדונווארנה בחיפוש אחר אישה. 

כיום יש עדיין אנשים המגיעים למצוא שידוך בבר The Matchmaker . כל הגילאים והלאומים עומדים בתור לבעלי הבר בתקווה שהוא יעזור למצוא להם בן זוג. כיום, הפסטיבל השנתי של Lisdoonvarna הפך לאירוע הגדול ביותר באירופה לרווקים. 

לא מדובר רק בחיפוש אחר בן זוג – הם גם באים בחיפוש אחר בילוי. במשך חודש ספטמבר יש מסיבות ריקודים הנמשכות עד לשעות הקטנות של הבוקר. יש מוסיקה אירית חיה ברוב הפאבים.

פסטיבל המקהלות הבינלאומי של קורק

פסטיבל המוזיקה הקאמרית בווסט קורק – פסטיבל זה בן 10 ימים בסוף יוני בבנטרי ווסט קורק מתמחה בקבוצות מוזיקה קאמרית לאורך 10 ימי אירועים. מאורגנות סדנאות לסטודנטים עם שחקנים בינלאומיים. ישנם מופעי קונצרטים ועוד.

פסטיבל הג'אז באירלנד

כמו כן מתקיים פסטיבל הג'אז של קורק, פסטיבל המתמקד במוזיקת ג'אז, המושמעת על ידי הרכבי הג'אז הטובים באירלנד, מתקיימים מופעים בפאבים וברחוב.

פסטיבל הג'אז של גינס קורק מתקיים בסוף אוקטובר בכל שנה בעיר הבירה הדרומית הציורית של קורק. זהו אחד מאירועי הדגל והתרבות של אירלנד, ומושך אליו מבקרים מכל רחבי העולם. 

הפסטיבל הלך ומתחזק עם תוכנית יוצאת דופן של ג'אז ברמה עולמית ביותר מ -90 מקומות. הוא ידוע כאחד מפסטיבלי הג'אז הטובים באירופה. במהלך השנים הופיעו רבים מהשמות המובילים בג'אז, כולל אלה פיצג'רלד, צ'יק קוריאה, הרבי הנקוק, דיזי גילספי ועוד עשרות. 

יש שביל מוזיקה מעולה המציע מוזיקה ללא דמי כניסה ומועדון פסטיבלים סוער – בתוספת בידור רחוב, סדנאות, הרצאות, מקהלת ג'אז, מחנה ג'אז לנגני סטודנטים והרבה אירועים נוספים.

פסטיבל האופרה של וקספורד

האופרה של פסטיבל וקספורד היא פסטיבל אופרה המתקיים בעיירה וקספורד שבדרום מזרח אירלנד במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר.

הפסטיבל מציג שלוש אופרות. הפסטיבל נמשך לאורך ההיסטוריה מזה  61 השנים .מההתחלה אימצה החברה זמרים צעירים חדשים ובאים, רבים מהם אירים, אך היא גם אימצה שמות חדשים מהסצנה הבינלאומית שהופיעו בה לראשונה.

כבר שישים שנה נסעו מאות רבות של אלפי אנשים לאופרת פסטיבל וקספורד בחיפוש אחר מצוינות אמנותית וחדשנות. אופרת פסטיבל וקספורד מתגאה בטיפות תרבות שהוזנחה שלא בצדק, ומציגה אמנים וקהלים ליצירות המופת שנשכחו. ההפסטיבל התרומם וזכה לשבחים בינלאומיים רבים.

בית ספר הקיץ של ווילי קלנסי – מתקיים במילטאון מלביי,  מעל שבוע בתחילת יולי. הפסטיבל כולל סדנאות מוזיקה ושירים, ריקודים, הרצאות, רסיטלים וסילי במהלך השבוע.

Fleadh Cheoil na hÉireann – Fleadh na hÉire  הוא פסטיבל המוסיקה המסורתית המובילה באירלנד משנת 1951 ומתקיים בשבוע הראשון של אוגוסט. הפסטיבל נודד מדיי שנה , בכל שנה הוא מתקיים באיזור אחר באירלנד.

ברחבי אירלנד התלמידים משתתפים בשיעורים כל השנה ובאביב כל אזור מקיים תחרויות מקומיות. הזוכים הולכים למחוז ולאחר מכן לגמר אזורי בתחילת הקיץ.   הוא כולל הופעות רחוב כמו גם תחרויות וקונצרטים ליליים והוא ביטוי נהדר לתרבות האירית.

הפסטיבל Ballyshannon למוזיקת פולק המסורתית – מתקיים מדי אוגוסט בעיירה Ballyshannon בדונגל.

פסטיבל העם דולין – מתקיים ביוני Co Clare. מוזיקה מסורתית מושמעת בפאבים ברחבי העיר עם הרבה נגני מוזיקה מסורתיים 

פסטיבל הג'אז של קורק
פסטיבל הג'אז של קורק

שאלות נפוצות בנוגע לפארקים וטבע בדבלין

החג הלאומי של אירלנד – היום שבו כולם קצת אירים! יום פטריק הקדוש הוא חג תרבותי ודתי שנחגג ב -17 במרץ, יום השנה למותו. הוא מנציח את פטריק הקדוש (בערך 387–461 לספירה), המוכר ביותר כקדוש הפטרון של אירלנד והגעת הנצרות לאירלנד. 

יום פטריק הקדוש הפך ליום חג רשמי בתחילת המאה השבע עשרה והפך בהדרגה לחגיגה של התרבות האירית באופן כללי. זהו חג ציבורי ברפובליקה של אירלנד אך הוא נחגג גם על ידי התפוצות האיריות ברחבי העולם והופך אותו ליום הקדושים המפורסם ביותר בעולם. דבלין מארחת את המצעד הגדול ביותר באירלנד עם למעלה מ -3000 שחקנים עם תלבושות ובממוצע 500,000 איש משתתפים

אליפות הארץ בחריש

פסטיבל החריש הלאומי מציג חתך של כל מה שקשור באירלנד הכפרית. מגמר החריש הארצי בטרקטור, חרשת סוסים, תערוכת סחר של 80 דונם של מכונות חקלאיות, אורח חיים, בעלי חיים, פנאי, יערות, ביו-אנרגיה, גינה, בית, יריד מזון, כפר מלאכה. עם יותר מ -300 תחרויות ו -900 תערוכות המציגות כל היבט של חיי המדינה באירלנד, יש משהו לכולם באירוע הזה. הפסטיבל מציג באופן אותנטי את אורח החיים האירי!

פסטיבל דן לאוג'ר-ראת'דאון לתרבויות עולם מציג  קונצרטים ומועדונים, ירידים ושווקים, הופעות, אירועי רחוב, סדנאות, מעין סוג של  קַרנָבָל.

הפסטיב למציג תערובת אקלקטית של אמני עולם אותם חווים בסביבה מקומית ייחודית ואינטימית תוך הצגת תוכנית אירועים 'דרכון לעולם', שרבים מהם בחינם לכולם. פסטיבל DLR לתרבויות עולם, שמועלה ברחבי עיר הנמל ההיסטורית דון לאוגהייר, הוא פסטיבל אמנויות בינלאומי שנתי שחוגג מגוון תרבותי. תוכלו ליהנות ממוסיקה חיה ואוכל .

בין יתר המופעים תוכלו לראות מופע האודיו-וויזואלי מרהיב מלון קייב, כולל פסקול חי של הרביעייה האוקראינית , מופע המחול העולמי ופסטיבל לחגיגת אמנויות דרום אסיה. הפסטיבל מושך למעלה מ -250,000 איש, מה שהופך אותו לחגיגה הבין -תרבותית הגדולה באירלנד. עם מערך מוזיקה עולמי מגוון, ירידי אוכל, תערוכות אמנות, סדנאות והדגמות תרבותיות, כמו גם מועדון פסטיבל לילי שבו אמנים איריים מאלתרים עם מוזיקאים עולמיים, -90% מהאירועים ללא תשלום.

יריד פאק הוא אחד הפסטיבלים הוותיקים באירלנד שנחגג במשך יותר מ -400 שנה. רק באירלנד, זהו פסטיבל מוזר בו עז הרים פראי יוכתר כמלך וימלוך על עיר במשך 3 ימים! היום הראשון של יריד פאק נקרא במשך 400 שנה יום ההתכנסות מה שהופך את פאק פייר לפסטיבל ההתכנסות המקורי והוותיק באירלנד. 

מתקיים מצעד ייחודי , בנוסף מתקיימים קונצרטים בחינם ביום ובלילה, תוכלו ליהנות ממספרי סיפורים, מפגשי מוזיקה מסורתיים ורקדנים, סדנאות מוזיקה וריקודים, זיקוקים בחצות ויריד הסוסים, כחלק משעות רבות של בילויים משפחתיים בחינם. אווירת הקרנבל כוללת סוחרי רחוב, אמני רחוב, יריד יצירה,מופע חיות מחמד, תיאטרון בובות והפעלות מוסיקה.

Fleadh Cheoil na hÉireann (פסטיבל המוזיקה באירלנד) פועל כבר למעלה מ -60 שנה ברחבי אירלנד.  מדובר בתחרות למוסיקה האירית המסורתית , לתחרות יש שלבים שונים.הפסטיבל מושך מתחרים מעבר לים מבריטניה וצפון אמריקה. ה- Fleadh התפתח כאירוע תחרותי בעיקר אך הוא מושך אליו עשרות אלפי מבקרים מדי שנה. הפלאד הוא שבוע מרגש המקיף תחרויות, מפגשים, להקות קונצרטים, תחרויות, צעדות, תערוכות ומיטב התרבות המסורתית האירית. 

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!