מסלול טיול 7 ימים באירלנד – המלצות שבוע אירלנד

מסלול טיול 7 ימים באירלנד – המלצות שבוע אירלנד

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

טיילנו 7 ימים באירלנד, זוג בני 30 באמצע יוני.
היינו 3 ימים מלאים בדבלין ו4 ימים השכנו רכב וטיילנו באירלנד. בגלל שזה לא הרבה זמן החלטנו להתמקד באזור גלווי ובדברים על הדרך.
דבלין
תחב״צ: אפשר לקנות כרטיס נסיעה חדפ בתחנה של החשמלית עצמה במכונות או על האוטובוס במדוייק (אין עודף) או לקנות באחד בסופרים SPRA כרטיס נטען ב5 יורו פיקדון על הכרטיס ולהטעין שכמה שרוצים. באוטובוסים מעבירים על האוטובוס בכניסה, בחשמליות מעבירים בתחנת עליה ובתחנת ירידה. נסיעה בחשמלית עולה בערך 2 יורו ובאוטובוס 1.30.
מונית: האפליקציה הכי נפוצה זו Freenow. סטייל אובר.
אוכל ושתיה:
המון מסעדות וברים שווים בכל פינה. יש מסעדות בכל הסגנונות. רק לשים לב שהרבה מהן סוגרות מטבח סביבות 9 (האור עד מאוחר בקיץ יכול לבלבל). אהבנו את אזור רחוב William. ברוב הברים מזמינים ומשלמים בבר ויושבים.
פארק סטפן גרין- פארק יפיפה במרכז העיר. אחלה מקום לנוח על הדשא עם קפה ונשנוש (רק להיזהר מהשחפים כי הם גונבים אוכל)
טריניטי קולג- מקום מקסים להסתובב בו, בין הגינות המהממות. אנחנו לא נכנסנו לספריה.
מוזיאון גינס- צריך להזמין מראש כרטיסים באתר, אולי רק בתקופות מסויימות. עושים סיור עצמאי בשלל קומות המוזיאון ובקומה שמינית נראה לי יש את הבר שמשקיף על כל העיר.
פארק פיניקס- אם שוכרים רכב אז מומלץ להגיע עם רכב ולחפש את האיילים שמסתובבים בפארק וכדאי ממש להצטייד בגזרים להביא להם. אפשר גם להגיע עם אוטובוס.
קניות
*באירלנד לפריימארק קוראים Penneys
במרכז העיר:
קניון Jervis ורחוב Mary הצמודים זה לזה.
רחוב Grafton שצמוד לטריניטי קולג.
מחוץ לעיר: Liffey Valley Shopping Centre קניון ענק שיש בו הכל
מחוץ לדבלין-
יום 1- לקחנו את הרכב בצהריים ממרכז העיר, נסענו לפיניקס פארק לבקר את האיילים והמשכנו ישר לגלווי. נסיעה של שעתיים וחצי בערך.
יום 2- טיול לצוקי מוהר עם עצירות בכפרים בדרך ובנקודות יפות. מומלץ לנסוע בדרך הקרובה לים ולהנות מהנופים. יש בדרך כל מיני נקודות שוות לעצירה, חנות שוקולד מגניבה, טירות, נקודות תצפית או טיול קצר, בסופשים יש לפעמים שווקים בכפרים שבדרך.
הצוקים עצמו עולה 12 יורו לאדם להיכנס לחניה. להבנתי אם קונים מראש זה יותר זול. הצוקים יפים ויש שבילי הליכה ותצפיות.
בדרך חזרה עצרנו לאכול במסעדת פירות ים ודגים נפלאה בקינברה The Pier Head.
יום 3- יצאנו חזרה לכיוון דבלין בשביל להתקרב לשדה תעופה לקראת טיסה, עם עצירה ב Athlone לטיול בעיר וארוחת צהריים, ועוד עצירה במרכז קניות על הדרך בפאתי דבלין Liffey Valley. ישנו במחוז ויקלאו במלון מפנק בין ההרים, מוקף בטבע וירוק Glenview Hotel ו40 דקות נסיעה מהשדה תעופה.
רכב ונסיעות-
כבישי אגרה- לכבישי אגרה יש עמדות תשלום שעוברים ומשלמים או באשראי או שזורקים במטבעות במדיוק לסל בעמדה, עולה 2 או 3 יורו. רק לכביש לשדה התעופה צריך להיכנס לאתר לשלם את האגרה.
הרבה מהכבישים הצדדיים צרים וללא שוליים, לשים לב לצד השמאלי של הרכב.

לפוסט המקורי בקבוצת המטיילים שלנו לאירלנד לחצו פה!

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!