9 ימים / 8 לילות באירלנד – 5 טיפים

9 ימים / 8 לילות באירלנד – 5 טיפים

צריכים עזרה בתכנון החופשה באירלנד?

9 ימים/8 לילות באירלנד – פוסט סיכום (ארוך…) כולל מסלול, תמונות וטיפים
אירלנד הפתיעה אותנו לטובה. שילוב נהדר בין שמורות טבע, עיירות שוקקות חיים, אמנות רחוב, פאבים שהשהייה בהם היא בילוי בפני עצמו ואנשים חביבים. כל אלה גרמו לנו "לסלוח" על מזג האוויר המאתגר וליהנות מאוד מאוד מהטיול.
תיאור מפורט של המסלול מצורף בתגובה הראשונה עבור מי שמעוניין לראות את החלוקה המדויקת של הימים בטיול ולקרוא ביתר פירוט על המקומות השונים.
המסלול שלנו נבנה על בסיס המקומות שמבחינתי, כחובבת צילום וטבע, היו בגדר חובה:- The Dark Hedges, Giant's Causeway, Cliffs of Moher, ו-Wicklow והרצון לבקר גם בבלפסט, גלוויי ודבלין (אילו עמדו לרשותנו עוד 4 -5 ימים היינו ממשיכים כמובן דרומה).
כמה טיפים:-
1 – בעת איסוף הרכב השכור בשדה התעופה הוצע לנו שירות שיאפשר לנו לנסוע בכביש M50 תוך חיוב אוטומטי של כרטיס האשראי, בעלות של 5 אירו ליום (בנוסף לעלות הנסיעה). הסבירו לנו שברוב כבישי האגרה יש אפשרות לעבור בנתיב מתאים ולשלם במקום אבל ב-M50 אין אפשרות כזו ולכן אם לא בוחרים בשירות הזה יש לבצע עצמאית תשלום באינטרנט עבור כל נסיעה. ויתרנו. M50 הוא כביש טבעתי בדבלין. למעשה בכלל לא היינו צריכים לעבור בו למעט בשתי נסיעות בלבד, ובהן פשוט לא עלינו על הכביש וגוגל מפס הפנה אותנו לנתיב חלופי מעט ארוך יותר. בקיצור – אפשר לוותר ופשוט לא לעלות על הכביש הזה או לשלם פר שימוש כמובן.
טיפ 2 – נהיגה בצד 'הלא נכון' של הכביש (האירים כמובן חולקים על הקביעה הזו): חשוב להקפיד ששני היושבים במושבים הקדמיים יקדישו את מלוא תשומת הלב לנהיגה, ישימו לב שהנהג מסתכל ימינה לפני כניסה לכיכר, פונה לנתיב הנכון וכו' וכמובן להתחיל לאט ובזהירות יתרה. מסתדרים. זה לא נורא. אני אישית מתקשה להבין איך אפשר לטייל בלי רכב צמוד ותמיד מעדיפה לשכור רכב.
טיפ 3 – מזג האוויר הפכפך בצורה מדהימה. שמש, גשם, רוח, שמש, ברד וכו' – הכול בתוך פרק זמן קצר ביותר. יש להצטייד בבגדים חמים (בשיטת השכבות), מטרייה ומצב רוח טוב.
טיפ 4 – אם חשוב לכם מאוד לבקר באתר מסוים, כדאי לתכנן כך שתהיה אופציה לבקר בו ביום מסוים, ללון לידו, ואם צריך לבקר בו גם למחרת (במקרה של מזג אוויר גרוע ביום הקודם). התכנון הזה הצדיק את עצמו בטיול שלנו.
טיפ 5 – הפאבים האיריים הם לגמרי בגדר חובה. נכון שהמשקאות יקרים יותר בעיקר במקומות "השווים" אבל אם לוקחים בחשבון שבתמורה למחיר הגבוה יותר זוכים ליהנות מהופעה חיה בדרך כלל מצוינת ומאווירה נהדרת, זה לגמרי שווה.
זהו. כאמור, המסלול בתגובה הראשונה והתמונות בהמשך שכן אין טוב ממראה עיניים. אירלנד – בהחלט יעד נהדר ובשמחה רבה אשוב לבקר שם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על אירלנד!